От мобилни телефони до цифрови камери
marc - специалист
Защо е в този раздел темата ли ?
Защото разработката се оказа доста сложна и мисля си, че без схема няма да мога да се справя. Надявам се все някой да се е занимавал с подобни разработки и да ми помогне.
Изпълнена е със ИС HT48R05A-1 CMOS OTP 8-битов микроконтролер с 16к памет и висока резолюция A /D.Има и една друга малка ИС с 8 крака, но не мога да разчета марката даже с лупа. Има и няколко чип транзистора.
Докато работеше, биваше - три степени, 100 вата, авт. изключване след 90 минути , ама се повреди.
Погледнах я, ахааа самата възглавница има съпротивление само 18 ома- веднага я набедих. Освен това имаше и прекъснал предпазител в пулта- тип съпротивление 1 ом.
Лесно, да ама не.
Сложих крушка 60 вата на мястото на възглавницата. Подава и се импулсно 220 волта. Разбрах защо е само 18 ома. Обаче след 15- 20 секунди изгоря и един друг предпазител- 2 амп.
Сега вече разбрах, че работата е сериозна и спрях дотук.
Потърсих схема в нета- не можах да намеря и реших да пусна тема тук.

Благодаря предварително на отзовалите се да помогнат.
hidrazin - майстор
Схема на 99,99% няма да намериш. Потърси кой е управляващия мощен елемент и го провери. Захранването на платката също. Пускай платката без товар или малък такъв.
:partyman:
marc - специалист
hidrazin написа:
Схема на 99,99% няма да намериш. Потърси кой е управляващия мощен елемент и го провери. Захранването на платката също. Пускай платката без товар или малък такъв.
:partyman:
hidrazin, мерси за съветите. То схема ми беше почти ясно, че няма да намеря, ама викам си дано някой занимавал се с подобна техника ми помогне.
Най напред опитах без товар, нищо не разбрах. Едва когато сложих за товар крушка 6о вата, разбрах, че на ел. възглавницата и се подава импулсно 220 волта, през тиристор C 106 MG- 4 a, пик= 20 a.
Защо ли пък е с тиристор, а не със семистор не доумявам.... :shock:
http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/C106-D.PDF
Въпреки, че е малко съмнително дали е от него защото поработи нормално 15-20 секунди.Ще взема го пробвам на установка и ако трябва ще го сменя с подходящ.
Само, че вече отварям втората бира и работата остава на заден план. Въпреки това съм на линия и следя за съвети. :prost: :prost:

Тема "Търся схема за ел. възглавница Sanitas SHK 18" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: