• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
pakumba - специалист
Здравейте,
имам нужда от съвет за една пералня. Сравнително нова е, не е ползвана много, на около 6 години, като последните 2-3 седя "зазимена". Наскоро я пуснах в действие и всичко й беше наред, работи няма и месец и сега прави следния номер- като дойде време мотора да развърти барабана, успява малко да го премести 2-3 см и дотам, все едно нещо затяга. С предно пълнене е, Беко. Когато е празна, успява да развърти нормално, но заредя ли я с нормалното количество дрехи, появява се въпросния проблем. Разглобих я, махнах ремъка, като развъртя с шайбата отзад на барабана при празна пералня и махнат ремък- съвсем лесно си се върти и има доста инерция, луфтове няма в лагера, като го натисна с ръка да имитирам тежест- пак си върти без съпротивление. След това я пълня с мокри дрехи- вече шайбата й се върти доста по-трудно, но все пак е нормално, тежко е.
Мотора няма никакви луфтове и никакви видими проблеми, но все пак съмнението пада върху него- според мен при натоварване не успява да се справи. Нямам достатъчно опит с перални, че да преценя дали барабана като се натовари се върти лесно или трудно, но с ръка успявам да го врътна на шайбата му.
Дайте ми съвет и идеи моля
kosata - специалист
Не знам за твоя модел ,но някои перални следят теглото на прането и ако е надвишено не тръгват въобще! Пробвай с по малко пране !!!
mbongwe - помощник
наскоро имахме същия проблем и се оказа кондензатор
Но нека специалистите да кажат :-D
hidrazin - майстор
Ако е с кондензатор. Може мотора да е с четки.
:partyman:
pakumba - специалист
Всъщност аз искам да съм убеден, че е от мотора. Ако е така, свалям го за 5 мин и го нося да го правят и така, по-скоро искам да съм сигурен, че проблема не е нещо в барабана, но не мога да преценя дали се върти трудно като е пълна с пране. Ремъка е доста тъничък и рехав, но си мисля, че мотора трябва да бъде поне 1 кв, в такъв случай ми се струва, че няма да има проблем да върти барабана с прането.
Не е от защита, пробвах и с малко пране, успява да го превъти, но слаба работа си е, има проблем и това е. А и пералнята е проста, няма такива техники като защити
pakumba - специалист
hidrazin написа:
Ако е с кондензатор. Може мотора да е с четки.
:partyman:
А къде да го търся, вътре ли е в мотора или извън него, защото я оглеждах и на самия мотор отвън не виждам кондензатор.
Chefo77 - майстор
Не е на мотора. Вероятно е закачен за корпуса, от вътрешната страна, като застанеш пред нея отзад вдясно. Предполагам е цилиндричен елемент, около 10 см висок с диаметър около 4 см.
pipilica - майстор
Я пусни една снимка отзад да видим тоя мотор и около него.
chano3891 - специалист
Хайде първо кажи модела на пералнята или мотора дали е с четки или асинхронен.
lov - майстор
hidrazin написа:
Ако е с кондензатор. Може мотора да е с четки.
:partyman:
Рекох че не е редно и аз да хвърлям шарен боб щото ти е запазена марка :lol: . Та понеже нямам и кристална топка ползвам една цъклянка с останало малко ракия вътре. :partyman:
Та там ми се показват някакви четки. :lol:
Та до тука 2:0 за четките макар че джама не щя да каже модела на пералнята.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: