От мобилни телефони до цифрови камери
petar2kolev - специалист
stefan_gb написа:
Като спря в стендбай режим ли мина или загуби захранване, обясни по добре за прескачането или имаш вредвид загуба на видеосигнал?

masterrichi ок, не се съмнявам в възможностите ти но толкова категоричен отговор за дефекта ....
В стендбай остана и като го включих тръгна нормално.
stefan_gb - специалист
Отдалече при тази симптоми няма да мога да ти помогна , изключването може да е от споика до процесор.
Здравейте, аз също съм от хората с такъв телевизор, имам и МК8 който е вече на около 15-тина години без никакъв ремонт! Та...мк7-цата прави един проблем само - при пускане се включва на канал AV автоматично. Няма значение дали от бутона се включва или от стендбай чрез дистанционното, винаги пали на AV. идеи?
stefan_gb - специалист
pako написа:
Здравейте, аз също съм от хората с такъв телевизор, имам и МК8 който е вече на около 15-тина години без никакъв ремонт! Та...мк7-цата прави един проблем само - при пускане се включва на канал AV автоматично. Няма значение дали от бутона се включва или от стендбай чрез дистанционното, винаги пали на AV. идеи?


Ако има на тв-то бутон AV виж да не е дефектен и постоянно да прави контакт въреки че не съм убеден че това е проблема.
todortv - майстор
Проблема е в процесора.Иаз имам такъв.
Не си заслужава смяната му.
masterrichi - специалист
todortv написа:
Проблема е в процесора.Иаз имам такъв.
Не си заслужава смяната му.
Процесора можеш да го излекуваш без да го сменяш ако имаш пистолет за гореш въздух го нагрей за около 2 мин. до 300 градуса и е повече няма да прави проблеми,изпитан метод многократно.
s_gangalov - напреднал
Смени паметта ( чипа ) и ще тръгва на канал.

Тема "проблем с FUNAI TV-2000A MK7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: