От мобилни телефони до цифрови камери
penata - специалист
loginov написа:
Свалях трансформатора и го мерих нито първичната нито вторичната укъсяват.А да поясня че трафа брамчи само в стенбай режим когато го пусна да работи спира да брамчи.
в такъв случай обикновенно се стига до регулирането на 115 те волта (но не ръчно в смисъл не с потенциометърчето ,а трябва да се провери цялата верига ) .В ст.бай като минеш и може и да гръмне R2M диода защото напрежението може да скача над 130 волта , провери оптрона ,транзисторите около него ,трябваше да има и един ценер там някъде и R2M(той мисля е на 130 волта за фуная, в никакъв случай не слагай ценер на 130волта -виждал съм го много пъти).
loginov - помощник
Благодаря много за отговора.
sunay_r - помощник
Зравейте
Имам същия FUNAI 2000 A MK7 като колегата и вчера по едно време както си работеше изведнъж му се развали картината.В горната част на картината се появи хоризонтална линия около 5см широка , в която има малки хоризонтални линии.Под линията образа е нормален, а на линията образа е издължен.На какво може да се дължи това?
mitcd - специалист
Най-вероятната причина е електролитен кондензатор на вертикалното отклонение(ВО).Щом не е първа младост сменяй наред електролитите.А за другите на които им прави проблем захранването освен електролитите да си сменят тримера за 112В и полевия транзистор 2SK... той също прави номера.Импулсния траф не дава багажа толкова лесно.
Duke_BG - специалист
едно време на тия телевизори им слагаха радиатори на процесорите че като се стопли времето и се пълнеха сервизите с тях повечето баха с диагноза "умрел процесор" обикновенно "от топлинен удар"
:lol: :lol:
mitcd - специалист
Да графиката им правеше „маймунки”.Обаче имаше начин да се оправят,като им пуснеш на захранването +12 В за 5-6 сек.докато се напече.После го запояваш пак на 5 те волта ако тръгне –ОК слагаш радиатор,паста и си готов,ако ли не в коша.От 3 дефектирали процесора два стават.
petar2kolev - специалист
Здравейте. Извинявам се че ползвам темата на колегата, но става въпрос за същия модел на Фунай и не искам да пускам дублираща се такава. :)
Значи проблема е следния, както си работи телевизорчето прекъсва за миг изображението все едно че съм преместил на друга програма и съм върнал на същата. Това не го прави често и не всеки път. Дали е от захранването нещо, има ли някой идеи? Благодаря предварително за отговорите и успешна седмица пожелавам.
todortv - майстор
Обикновено дефекта е в началото след пускане на телевизора и след
това все по-рядко и се дължи на износване на кинескопа.Решението за
известно време е намаляване на напрежението на втора решетка,с което
изображението ще стане по-тъмно,което може да се компенсира с повишаване на яркостта.Дано съм бил полезен.
petar2kolev - специалист
При износване на кинескопа не трябва ли да избледняват цветовете и постепенно да се увеличават настройките за контраста и яркостта или това е само един от симптомите за износване?
stefan_gb - специалист
Естествено че намалява наситеноста на цветовете с износването , също се наблюдава влошен контраст , размазване на детаилите иобразите , така наречения ефект "дишане на конескопа" с увеличавяне на яркоста, обратен ход на лъча, нарушен баланс на RGB и др.

Тема "проблем с FUNAI TV-2000A MK7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: