От мобилни телефони до цифрови камери
ivanovbg - майстор
Става въпрос за дънната платка на RNS510. Изгорял е един чарк като този на снимката. На различни навигации е с различен код, всичките са 11XXX .. IAR, IAD, ZA. Колегата ми прати този на снимката от друга за части, смених го и всичко си заработи. Ако някой може да каже какъв е, че да си купя няколко да си имам.

Прикачен файл

index.jpeg
pipilica - майстор
Поне виж къде е във схемата, да се предположи нещо.
ivanovbg - майстор
Е ако имах схема нямаше да питам. Просто имаше дупка в него.
DMN - майстор
Щом ще гадаем - на мен ми прилича на елемент свързан нещо със захранването - стабилизатор или някакъв контрол за напрежение.
Ако в работещо състояние бяха измерени напреженията на крачетата му, може би щеше да се добие някаква представа.
ESPACE - майстор
Предполагам че е подобно или същото на това. Сравни по PDF и измери по платката дали отговаря

http://www.sunnyqi.com/upLoad/product/m ... 094565.pdf
ivanovbg - майстор
Вече я дадох на клиента, че бързаше и ми висеше на главата. По принцип ми заприлича на два транзистора в корпус, но при замерването не е баш така.
ESPACE - майстор
Уф Иванов, стига с това замерване бе. Хранително-вкусовия ли си завършил дека се замеряха с зеленчук. Вземи го замери клиента с тая мултимедия да ти се махне по-бързо от главата. Башка да беше направил и една по нормална и голяма снимка на платката като ще търсиш съвет.

ИЗМЕРВА СЕ!!!!!
hidrazin - майстор
съб мар 16, 2024 8:16 amESPACE написа:
Предполагам че е подобно или същото на това. Сравни по PDF и измери по платката дали отговаря
Ограденото със жълто.

Прикачен файл:
RNS510-radiopcb.jpg

:partyman:
ivanovbg - майстор
Точно.Знаеш ли какво е?
hidrazin - майстор
съб мар 16, 2024 4:01 pmivanovbg написа:
Точно.Знаеш ли какво е?
Да, това е балиго.
:partyman:

Тема "Разпознаване на елемент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: