• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Проявете вашата изобретателност.
piron45 - майстор
Не съм се занимавал с генератори, но ако си решил да споделяш нещо то трябва да е конкретно и с точни данни /тук има доста знаещи по въпроса/. Примерно изработката, пътя по който си стигнал до съответните изводи за уникалност на технологията и разбира се реални резултати. Снимков материал на работещо изделие и т.н.
Ако се придържаш само към общи приказки и уверения колко е добра технологията няма да имаш фенове във форума.
Тук имаше един / скоро не съм попадал на негово мнение/ който доста време ни занимаваше с неговата уникална технология за изработка на ветрогенератор движещ се едва ли не от полъха на вятъра, като през цялото време приказваше гръмки фрази без никакво покритие и реални резултати. Отначало беше интересен, след което стана досаден.
Дерзай и ти желая успех, още повече щом ще бъде за всеобщото благо :)
ivansoni - специалист
http://www.youtube.com/watch?v=0QBILdsA ... re=mh_lolz
Здравеѝте! Ето направих един клип. Направих показно на генератора. Малко съм притеснен на клипа, при нужда ще права още клипове.
Така и никои не написа дали са срещали такъв генератор с такива показания. Спрямо вложените материали мощността добра ли му е ?
velsi - Почетен майстор
Без изобщо да разбирам от генератори ми се вижда доста добро. Браво!
ivanovbg - майстор
ivansoni написа:
При 150 оборота в минута дава това напрежение но при увеличаване на оборотите напрежението също нараства порпорционално при 300 об. мин. напрежението е 28 волта а при 600 е 56 волта при 1200 об. мин. е 112 волта по формулата излиза около 2,5 киловата при първия модел ...
Ако знаеш колко си далеч от истината...

Ще ти кажа само че за 2,5 киловата при 112 волта трябва да отдадеш ток от порядъка на 22ампера. Жицата ти на намотката трябва да е поне 6 квадрата иначе ще се запали. Та не напразно хората слагат свръх проводници.

За евентуална сметка максималния ток по спомен през намотка май беше грубо 3,5 ампера на мм2 проводник.

Ти си направи сметка с колко квадрата си навил намотките.

Иначе браво за усърдието и труда. 55вата е една автомобилна лампа за фар. Пробвай да я светнеш хубаво.
ivansoni - специалист
Зависи от дължината на проводника зависи дали е във въздуха или в земята. Но всички тези фактори са свързани с съпротивлението понеже то пречи на енергията да излезе от генератора и тъѝкато е пречка тя започва да се отделя като топлина. Генератора ми има съпротивление само 5 ома и отчасти има доста високо проводими проводници. Трябва да му се направят тестове с термометър лепнат за намотките и товар, да се види при какъв товар ще започне покачване на температурата.
Даѝте примери генератори с такова съпротивление какво може да се черпи от тях?
ivansoni - специалист
http://translate.google.bg/translate?hl ... page1.html
Ето този генератор има съпротивление 8 ома направен е от 12 бобини тип звезда като една от бобините има 1 ом съпротивление. В края на статията (трябва да прехвърлите 4 страници)собственика на ветрогенератора твърди че е виждал мощности от рода на 3800 вата при много силни ветрове. Не знам от моя с това ниско съпротивление какво да очаквам. Нека някои по вещ да се изкаже. :partyman: :?
ivanovbg - майстор
Не казваш каква дебелина ти е жицата на намотката. Колко са намотките на един полюс. В генераторите отдавна няма тайни. В края на краищата генератора си е един обърнат електромотор :)
piron45 - майстор
ivansoni написа:
http://www.youtube.com/watch?v=0QBILdsA ... re=mh_lolz
Здравеѝте! Ето направих един клип. Направих показно на генератора. Малко съм притеснен на клипа, при нужда ще права още клипове.
Така и никои не написа дали са срещали такъв генератор с такива показания. Спрямо вложените материали мощността добра ли му е ?
Браво за презентацията, добре се справяш. Сега можеш да направиш тестове за обороти, мощност, напрежение, температура на намотките и каквото се сетиш. Давай резултати и снимки/клипове/ за да видим качествата на творението ти. Измисли с някое моторче да въртиш генератора , не на ръка, за да могат да се видят точните обороти. Пък ако сложиш инверторно захранване на моторчето ще можеш хем да следиш оборотите, хем да ги задаваш както искаш за тестовете.
Последна промяна от piron45 на ср мар 13, 2013 2:22 pm, променено общо 1 път.
ivansoni - специалист
На снимката е показано, малко аритметика забележете има мащаб. Голямата окръжност представлява напречен разрез на проводник с диаметър 1мм (10см мащаб 1/100) вижда се , че спокоѝно в големия кръг се побират 7 малки проводника с диаметър 0,3мм. Изчисляваме обиколката на големия, която е 3,14мм (това е пътя на тока, сърцевината не се брои).
Малките имат обиколка 0,942мм умножено по 7 равно на 6,594 което е два пъти повече от големия кръг (над два пъти повече път за електричеството в един и същ обем)
В моя генератор се ползва 6 проводника с диаметър 0,3мм. Обиколките на 6–те събрани ни дават 5,652мм одговарящо на проводник с диаметър 1,8мм.
По елементарно от това не мога да го обиасня. :partyman:
ivansoni - специалист
Това е снимката!

Прикачен файл

12032013451.jpg Снимката!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Въпрос за генератор на ток ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: