Проявете вашата изобретателност.
lpoik - специалист
Имам кладенец който го испозвам само за поливане дълбок е 8 метра,изкам да направя система за автоматично поливане когато има слънце.Давайте идеи.Благодаря.
ky-kyy - майстор
lpoik написа:
Имам кладенец който го испозвам само за поливане дълбок е 8 метра,изкам да направя система за автоматично поливане когато има слънце.Давайте идеи.Благодаря.
Че то си има такива помпи :? Отиваш на магазина и си купуваш.
lpoik - специалист
Къде по точно ги има,не съм виждал а някаква идеа направи си сам.
ky-kyy - майстор
lpoik написа:
Къде по точно ги има,не съм виждал а някаква идеа направи си сам.
Гъгъл не взима пари за питане :roll: На мен, ми показа -Около 104 000 резултата.
Иначе, кое да си направиш сам? Фотоволтаика? Или да си направиш сам помпата? Или дебел синджир, да вържеш слънцето, да не избяга? :wink:
шоп - майстор
Купуваш си потопяема помпа 12 волта с напор 10 ина метра, фотоволтаичен панел, соларен контролер и акумулатор. Нужнен ти е и резервоар. 1000 литровите бидони на евро пале са идеални за целта. Елементарен изключвател на поплавък за да изключи помпата, когато резервоара се напулни и си готов.
Един ден е много за тази система.

Успехи!
lpoik - специалист
Koлега гугъл не взима пари, ама в магазина взимат ако ми е за купуване ще си купя.Форума е направи си сам а не купи си сам.Привет.
ky-kyy - майстор
lpoik написа:
Koлега гугъл не взима пари, ама в магазина взимат ако ми е за купуване ще си купя.Форума е направи си сам а не купи си сам.Привет.
Шопа, също ти е казал, какво трябва да си купиш и как да го монтираш. Нещо не разбрах, кое можеш да направиш сам - помпата ли, или фотоволтаика? Сигурен съм, че докато почиваш цепиш ядрото на атома, ей така - за занимавка, но съм убеден, че без да си купиш от магазина, тези неща, няма да ти се получи идеята. Успех!
lpoik - специалист
шоп написа:
Купуваш си потопяема помпа 12 волта с напор 10 ина метра, фотоволтаичен панел, соларен контролер и акумулатор. Нужнен ти е и резервоар. 1000 литровите бидони на евро пале са идеални за целта. Елементарен изключвател на поплавък за да изключи помпата, когато резервоара се напулни и си готов.
Един ден е много за тази система.

Успехи!
Благодаря,един свестен отговор.Благодаря.Колега а като цена колко ще излезе,нещо линк къде ги има.
шоп - майстор
Така...може и много по-евтино.
Без акумулатор и контролер
има помпи работещи с широк волтажен диапазон. Да кажем 12-24 волта и дебита им се променя спрямо напрежението.

Купуваш си соларни клетки ( тех не можеш да си ги направиш сам) и сам си запояваш панела
Вместо резервоар за 100-120 лв може да ползваш и варели по 200 литра купени от отпадъци и вързани като скачени
съдове.

За маркучи може да използваш най-евтините градински маркучи.
шоп - майстор
Цената зависи от инсталираната мошност
Не си казал колко вата панел и помпа искаш или пък какъв дебит вода искаш за цял слънчев ден.

Тема "Соларна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: