Проявете вашата изобретателност.
masteradmin - майстор
Много яко клипче. Аз навремето само паници от хартия с гипс съм правил.
http://www.napravisam.bg/?id=statiiv&video=papie
angela_pk - специалист
Аууу! Страшно :shock: :shock: :shock:
Това трябва да се пробва....
Не, че ако се получи имам къде да го сложа :-D , но е голям гъдел и предизвикателство....
ida - специалист
Темата за папие-машето е безкрайна и има много идеи да си направиш какво ли не с него. Много ми харесаха тези плодове и изглеждат леснички:

Прикачен файл

Fa3_Fa4_Fa5_Small.jpg
Fa3_Fa4_Fa5_Small.jpg (53.7 KиБ) Видяна 25537 пъти

Прикачен файл

Fa005_Fa006_Fa007_Fa008_big.jpg
Fa005_Fa006_Fa007_Fa008_big.jpg (155.4 KиБ) Видяна 25537 пъти
Искам да попитам , този гипс някакъв специален ли е , от къде мога да си взема и колко струва, а и ако някой може да обясни малко повече за тази техника , на мен от клипчето например не ми става ясно чака ли се да съхне и колко време , може и да не съм гледала внимателно :?
Благодаря ви предварително :) за отговорчето
null - специалист
Какъв гипс?
Папие маше се прави с вода и брашно. Не знам ама имам спомен и за малко захар. После на котлона да се посгъсти като нишесте и действаш.
Мокриш "калъпа". Накъсан на ситно вестник лепиш върху мокрото. Отгоре мажеш с "нишестето" и пак вестник. И пак "нишесте"... и вестник ... n на брой пъти.
Оставяш да изсъхне и вадиш "калъпа". Сядате с децата и рисувате ...
masteradmin - майстор
След като отлепиш макета, които е от хартия и лепило от брашно го топиш в средно гъст гипс и го оставяш да изсъхне. Ако не наложи може да повториш продцедурата няколко пъти.
Ако искаш примерно круша : след като я облепиш с няколко слоя хартиики и изсъхне - я режеш на 2 и части се слепват с лепило за тапети или хартиено тиксо или направо с гипс. Зависи колко си напреднал. И след това макета пак го топиш в разреден гипс и чак после го оцветяваш.
Харалампи - специалист
Добре де ама този тънък слой гипс няма ли да се напука? Дали няма да стане по добре с разредено лепило С200. Едно време си правех плувки и първо ги мажех с това а после с ацетонова боя.
masteradmin - майстор
не е чак толкова тънък. Нищо не пречи да пробваш и да напишеш мение.
Sk4 - специалист
велико :)
направо не е за вярване...
rockwall - майстор
яко!

малко оцветяването го провали накрая, ама за дискотека става

ако трябва да е в някоя моряшка кръчма, ще трябва да забрави искрящите тонове

Прикачен файл

SF.jpg
SF.jpg (48.1 KиБ) Видяна 22330 пъти

Тема "Папие-Маше" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: