Проявете вашата изобретателност.
Ivcheto - напреднал
negramoten написа:
Подарявам на всеки, който иска.
аууу искам и ааааааз ... ИзображениеИзображение
vreden - специалист
А от къде може да се купи това чудо Евролит,и как се надуват.Ако можеш да пишеш и малко подробности по процеса на направата на такива лампи.Много ми е любопитно,предполагам и на другите ще е.
negramoten - специалист
Стъклените тръби, които се използват за изработка на осветителни тела са разделени типово по твърдост на стъклото, като всички са съвместими помежду си без най-твърдото. Накратко - най-твърдото стъкло е боросиликатното. То се използва за лабораторна стъклария и се работи със специални горелки, които в добавка към пропан- бутан-а се използва кислород или други добавки.
Останалите стъкла - оловно (наречено така заради наличието на олово вътре), евролит и сода глас са достатъчно меки, че да бъдат работени само с пропан бутан и въздух. Цената на прозрачното стъкло е сравнително ниска сравнено с целите, за които се използва. Един килограм евролит струва 5-7 лв, в зависимост от диаметъра на стъклото.
Това прави 1-1.50 лв. за тръба ф15 с дължина 1.50 м.
Ние използваме стъкло от www.emgo.be. Надуването става като се затапва тръбата от единия край, а от другата се слага тапа с маркуч и надуваш с уста. Всеки, който е в София и иска да види е добре дошъл. Само да пише, за да обясня мястото.

http://www.youtube.com/watch?v=qKZ3LQSIfRw

Ето ви едно клипче, за да добиете представа, а тези дни ще направя и за лебедчетата. Също така, който иска такова лебедче и е в София да заповяда :), а който не е да праща адрес на лични и ги получава за негова сметка.
държа да отбележа, че аз не съм голям майстор. Учил съм се от хора, които работят от 30- 40 години и са направо магьосници в сравнение с мен.
silllveto - Майсторица
Настина са страхотни! :)
И това им е хубавото, че няма еднакви :wink:
negramoten, А дали ще се съгласиш да направиш малко за благотворителния базар на Движението на бългаските майки?
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=432586.0

Ако нарушавам правилата, съжалявам, трийте на воля. ;)
Много са хубави и аз искам ако може! Просто са страхотни :) :) :) :)
negramoten - специалист
След малка командировка пак съм в София. Утре изпращам едни от фигурките на човек от форума. Който иска или да пише на лични за координати или да пише да му обясня къде да дойде :)

За Коледния базар бих се включил ако ми каже някой какво се очаква от мен.

Тия дни ще пробвам и други фигурки, ама с предимство е работата, която носи пари :) и творчеството остава на малко по-заден план.
il_ft_emo - специалист
стига бе много е красиво сините и жълтите много ме ................разбиха ме много са красиви :shock:
Последна промяна от il_ft_emo на пет ное 13, 2009 4:01 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
negramoten, големи благодарности конвертируеми в каквото пиеш като се видим. Ако не, ще ти го пратя по куриер.
За останалите да се похваля. Имам лебеди. Дори в повече от поисканите. На живо са страхотни. Още по-добри са. Цветовете са супер. Много съм доволен, ето и снимките:

Прикачен файл

IMG_0202_.jpg
IMG_0202_.jpg (83.88 KиБ) Видяна 11306 пъти

Прикачен файл

IMG_0203_.jpg
IMG_0203_.jpg (90.26 KиБ) Видяна 11304 пъти

Прикачен файл

IMG_0204_.jpg
IMG_0204_.jpg (72.37 KиБ) Видяна 11304 пъти

Прикачен файл

IMG_0206_.jpg
IMG_0206_.jpg (98.41 KиБ) Видяна 11304 пъти
desss - специалист
еее страхотни са, искам и аз няколко :liebhab:

Тема "Стъклени фигурки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: