• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Проявете вашата изобретателност.
domashen___maistor - напреднал
inspo , къщата е страхотна :) няма да крия ,че се запалих от твоята идея :bulb:
аз реших да пробшам да напрашя нещо подобно (разбира се копие на твоята идея) скоро ще кача снимки. Сега се сблъсквам с технологията на керемидите :)
Имам проект за следваща обаче съм ограничен от към време :( не ми остава много за "строеж"
inspo - майстор
Наистина е нужно време и малко търпение, но има ли желание всичко се получава.
Аз междувременно направих още една къщурка и една воденичка, но воденичката нещо не се получи
както ми се щеше и замразих проекта :-D
Прикачен файл:
SS851160.JPG
SS851160.JPG (115.93 KиБ) Видяна 5590 пъти
Ето я и воденицата


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HQPaWLWb8F8[/youtube]
domashen___maistor - напреднал
и къщата е станала супер а воденицата е страхотна , толкова много въпроси ми се въртят в главата сега , но бих те помолил за малко информация за воденицата ,и за къщата също. Аз изпитвам затруднение при намирането на дървения матер. също така трудно го обработвам (но става) :)
скоро 6те добавя малко снимки на недовършения ми "строеж"
От какво е основата на самата къща - моята е от фибран отново :lol:
inspo - майстор
Основата е от ПДЧ, защото трябва да е здрава. Всички дървени части са рязани, цепени, шкурени и докарани в крайният си вид на ръка, затова изглеждат леко грапави, но пък според мен стои по-добре отколкото, ако са правени на абрихт.
Материалът е обикновенна чамова дъска избрана да се цепи по подходящият начин :-D
domashen___maistor - напреднал
това е моят опит :) срещам доста трудности , но като пътви опит мисля ,че не е трагично :)
напуква ми се мазилката и не става много гладка, как точно да положа гипса върху фибрана .... трябва да се пипа бързичко. Предстои ми да боядисам къщата (приемам идеи с какво да я боядисам , гипса поема предполагам че ще трябва с акрилни бои или нещо което НЕ е на водна основа) също така да лакирам дървените части и да я прикрепя към "двора" който сега майсторя :rock:
На първата снимка са ми керемидите :) но ми трябват още :drinkers:

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (66.8 KиБ) Видяна 5514 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (66.38 KиБ) Видяна 5514 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (60.83 KиБ) Видяна 5514 пъти
peter_m - специалист
Не използвай гипс. Вземи една драскана мазилка, пресей камъчетата и ползвай останалото. Може да го нанесеш примерно с четка, така ще стане по-грапаво.
alata_69 - специалист
здравейте колеги
гледам красотите дето правите и не се сдържах да се похваля и аз
дърводелец съм и заради това мойте са дървени в японски стил
прощавайте че така се намесих

Прикачен файл

IMG0129A.jpg
IMG0129A.jpg (53.63 KиБ) Видяна 5541 пъти

Прикачен файл

DSC00031.jpg
DSC00031.jpg (37.14 KиБ) Видяна 5541 пъти
null - специалист
За японската архитектура имаше книжка някъде по форума, ама може да се е загубила затова я слагам пак.
http://tranz.it/load.php?id=Nwk6tXyrk2nokD6l741535
Линковете ще бъдат активни 120 часа.
Ще се радвам ако някой от медераторите я сложи в библиотеката.
efendi - специалист
здравейте на всички. реших се и аз най-накрая да представя моят опит. колко е успешен според вас вие ще прецените. аз лично мисля като за първи път е добър 4....! нека поясня: има още много работа по къщичката, трябва да правя стълбище, гредоред на покрива,малко за измазване има, прозорци, врати, парапети...., само време дето нямам сега. надявам се ви хареса.

Прикачен файл

fff.jpg

Прикачен файл

ddd.jpg

Прикачен файл

ccc.jpg

Прикачен файл

bbb.jpg

Прикачен файл

aaaaa.jpg
efendi - специалист
ето още няколко:

Прикачен файл

ttt.jpg

Прикачен файл

sss.jpg

Прикачен файл

mmm.JPG

Прикачен файл

kkk.JPG
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Следващата къщичка от фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: