• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
здравейте
аз съм все още ученик и донякаде се интересувам от почти всичко свързано с ток и жички :lol:
реших да си направя лампа която да премигва
зададох въпрос на учителя по физика но категорично ми каза че неможе да ми помогне и затова се пробвах сам
мислех в началото да пробвам с реле обаче трябваше да отида да си закупя (а все пак пиша "от нищо нещо) след това се сетих за принципа на луминисцентните лампи
взех една фасунка и крушка (най обикновена) сложих кабел и проверих дали свети след това взех един стартер за луминисцентна лампа http://www.tpetrov.com/ImagesTE/JPG/STAR22W.jpg и го свързах като обикновен ключ и се получи
Забележка - лампата премигва но няма определен цикъл през които да се получава ефекта

надявам се че ще помогна на някои които се забавлява по този начин : :razz:
kuzo - специалист
Аз днес намерих в гаража цяла кутия със стартери за луминисцентна лампа и мисля и аз да пробвам
надявам се да ти хареса ефекта :)
8180 - майстор
Здревей iano,
По принцип е похвално, че си намерил евтино и ефектно решение на поставената задача.
Ако позволиш, да ти споделя две мисли по-въпроса.
Напълно възможно е и много вероятно физикът да се е въздържал да те насочи към забавления с 220V.
Не споменаваш кой клас си, но от писането ти личи, че НЕ СИ перфектен ученик, което не е безопасно в случая.
Щом си по жиците, сигурно ще ти е интересно да споделиш с нас какъв е "принципът на луминисцентната лампа", който си си спомнил?
BAlexandrov - специалист
Ето още една идея в духа на времето :-D

Изображение
gattaka - специалист
Аз по тозо начин си направих едно време цяла цветомузика,но като я включиш в един контакт с музиката и се чуваше пукането на стартерите! :lol: Иначе доста купони изкарахме с тази цветомузика!
vailoelle - специалист
BAlexandrov написа:
Ето още една идея в духа на времето :-D

Изображение
Това не е ли опасно?Все пак една искра и ....по-добре да се махне всичко хартиено ..може би само корицата да оставе макар , че и тя може да се направи по-безопасна :)
bran - напреднал
Това направо си беше домашен БЛИЦ навремето.
BAlexandrov - специалист
Също така - домашни светлини за елха :-D
8180 написа:
Здревей iano,
По принцип е похвално, че си намерил евтино и ефектно решение на поставената задача.
Ако позволиш, да ти споделя две мисли по-въпроса.
Напълно възможно е и много вероятно физикът да се е въздържал да те насочи към забавления с 220V.
Не споменаваш кой клас си, но от писането ти личи, че НЕ СИ перфектен ученик, което не е безопасно в случая.
Щом си по жиците, сигурно ще ти е интересно да споделиш с нас какъв е "принципът на луминисцентната лампа", който си си спомнил?
това за което споменах за принципа е начина по които се задеиства самота газ в лампата за да светне и точно това го прави стартера

а това за 220V има една фраза
"жичкаджията прави дре грешки в живота си:
1.Да избере професията си ;
2.Тя е фатална."

а и немога да разбера какво пречи да споделя това което сам съм си го направил и има ли значение кои клас съм , на колко години съм. според мен няма ама нз ти ще кажеш ако съм трърде малък за този форум ще напусна
  • 1
  • 2

Тема "Премигваща лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: