• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
sav - помощник
много ми допадна тази идея - килимче от стари тениски (примерно),но ми се струва ,че ще се получи по-добре ако се направи от полар (пере се и съхне по-лесно и ще тежи по-малко)
http://www.etsy.com/view_listing.php?listing_id=416173
jujia - напреднал
Здрасти!А да имаш идея как се изработва това нещо?
mimi_kir - напреднал
моята идея като погледнах обратната страна:
Изображение

Да се оплете на 1 кука квадрат на дупки. След това през дупките се прекарват парцалчетата с определен "десен".
Макарче основата не прилича на плетена.
Може да се пробва и просто с плат, на който да се направят дупки.
mimi_kir - напреднал
тук се вижда още по- добре:
Изображение
основа с дупки
jujia - напреднал
Основата с дупки може да бъде етамин или канава,но тогава май тези лентички ще трябва да са по-тънки.... :?
Стефан - майстор
Ето, поста ми отново е изтрит! Вероятно го е направила Емералд, като модератор. На ЛС получих поне 15 поздравления за него? От известно време постоянно ме дебне, и ми трие постовете. Защо? Поне на мястото на поста да остави някакво съобщение за причината за изтриването. Смятам, че така е по-достойно! Вие как мислите?
masteradmin - майстор
Аз го изтрих. На всички модоратори ни омръзна да ти казваме, че когато една тема от форума не ти харесва - ПРОСТО НЕ ВЛИЗАЙ В НЕЯ. Няма смисъл да влизаш и да пишеш глупости от рода - Какво ме интересуват килими от парцали или лампи от свински опашки. Все пак трябва да уважаваш на човека труда. Някой си е поиграл да качи снимки и да напише някакъв текст към тях - просто иска да сподели с другите нещо което му е харесало. Както пиша за 100-тен път - форума е ЛЮБИТЕЛСКИ и е за споделяне на опит. Всеки има право на мнение пък било то и грешно. НЯМА да ТОЛЕРИРАМ обиди и т.н. най - малко към Emerald.
sav - помощник
Съжалявам ,но снимката е изчезнала, ето друга (не е толкова готина като предната ,но все пак...)
Изображение
А ето и как се прави
Изображение
mimi_kir - напреднал
Заповядай!

Прикачен файл

il_fullxfull11.jpg
il_fullxfull11.jpg (62.94 KиБ) Видяна 44187 пъти

Прикачен файл

il_fullxfull.JPG
il_fullxfull.JPG (46.6 KиБ) Видяна 44187 пъти
ida - специалист
Тези килимчета от стари тениски могат да се направят с парче обикновена мрежа за мазилка , в която се пъхат отделните парченца и се завързват докато на се покрие цялата. Иска много нерви и време обаче. :?
Килимче може да се направи и от стари дънки:

Инструкции на английски:
http://www.patchwork-and-quilting.com/rag-quilt.html

Прикачен файл

denim-rag-quilt1.jpg
denim-rag-quilt1.jpg (49.41 KиБ) Видяна 43336 пъти

Прикачен файл

denim-rag-quilt2.jpg
denim-rag-quilt2.jpg (35.17 KиБ) Видяна 43336 пъти
  • 1
  • 2

Тема "килимче "направи си сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: