Проявете вашата изобретателност.
splitservice - специалист
ambipura написа:
:-D тоа чичка жилет трябва да го линчуват :) нз ще пробвам и аз ама нали съм българин.. не вярвам
Май и на мен не ми се вярва да е така, но поне ще опитам. С 4лв. за ножче иначе изкарвам 2 месеца, а така 2г. [-o<
splitservice написа:
Май и на мен не ми се вярва да е така, но поне ще опитам. С 4лв. за ножче иначе изкарвам 2 месеца, а така 2г. [-o<
да и аз толкова някъде изкарвам :rolleyes:
Сега чакам да брадясам хубаво :-D
мога да ви уверя че разликата в качеството е от най евтините до най скъпите неща, от магазин по левче повечето неща не стават изобщо за употреба, докато еквивалентните магазини едно евро примерно из европа продават съвсем нормални стоки, там обаче правят други номера, стока която другаде струва 80 цента те я пускат в магазина за 1 евро :-D

колкото до заточването.... любопитството ме гложди вече, ще пробвам и аз при първото бръснене :)
GreenBrother - напреднал
Аз го пробвах, но не мога да кажа има ли разлика. Според вас колко продылжително е нужно да се прави тази процедура?
sparklet - напреднал
И аз ще пробвам още тази вечер :-D
Spassow_lbg - специалист
пробвах с ножчета на жилет 3 но няма никаква разлика след 2-3 минутно "острене"
Значи след редица опити смея да твърдя, че подобрението е минимално, навярно си въобразявам дори.. Първият път избръснах половината си лице, а другата след процедурата (10 тървания) . Ефектът може да се определи с 4-5 проскубвания по-малко и в самото начало започна сравнително по-добре, но до там си :) . Следващият ми опит беше с 20-25 тървания по ръката и директно започнах но към областта на брадичката се отказах и смених ножа :) .
Дано при вас да има ефект ! Ама ми се не вярва :-D

Поздрави от слънчево Русе ..
yasen22 - напреднал
И аз пробвах но ефект нямаше. По мое мнение заточването на ножче се прави двустранно както се точи бръснач на каиш постояно се обръща. Ако се търка само едната страна не става нищо дори има обратен ефект. Освен това повечето съвременни ножчета са електронно заточени и не подлежат на повторно заточване . Може би със старите модели е ставало но трябва да се свали и да се търка двустранно което е опасно занимание. Има голяма вероятност да се пореже човек.
sameks - специалист
Ножче за бръснене може да се заточи и с поглед. Който не вярва да опита.Начина е следният:
Насапунисвате се и ако установите че ножчето не бръсне достатъчно добре започвате да го гледате в продължение на 3-4 мин.Ефекта е поразителен.
пп Идеята е че,за времето на сърцезаване четината омеква и бръсненето върви по-гладко.
NeoBoss - специалист
единствения ефект е че така прочистваш четината между остриетата :-D и първия път ти се струва леко по добре :lol: след това същата работа ... докато не смениш със ново ножче и не си ахнеш елле какво ли съм се мъчил да постигна със онова хахахах :lol:

може би спестяването ще е ако вложиш на куп пари за една електрическа самобръсначка (~150лв) което са ти ~21 ножчета.... сега вече зависи кой за колко време изхабява едно ножче. Като се има предвид че електрическите глави ги дават да се сменят на 2 години при всекидневно ползване

Тема "как да спестите от ножчета за бръснене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: