Проявете вашата изобретателност.
Our - напреднал
Ето една статийка как си направих домашен Скрабъл :
http://blog.idev-bg.com/570

Беше ми първата сериозна домашна изработка на нещо и за това написах и статия :) Мисля, че се получи доста добре - помогна на доста хора да си го направят, възможно е и някой тук да го сметне за полезно :)
m.petrova - напреднал
=D> Поздравления за идеята и изработката! Само да вметна, че на мен са ми по-удобни онези дъски, върху които е изписано х2 и х3, тези надписи са малко трудни за изчисляване на точките от думата.
Страхотно изглежда. Поздравления :)
Spokoiniq - майстор
Съжалявам, че "изтупвам от праха" темата, но съдейки по интереса към нея не ми се отваряше нова.
Идеята ми е същата, но имам достъп до лазер, с който да изрежа и надпиша дърво, търся съвет от какво дърво да ги направя, с оглед износоустойчивост и твърдост, покритие лак или вакса.Приемам съвети :)
cybersas - специалист
За дървото не знам - все си мисля, че нещо по-леко е по-практично - но ще е меко. Вероятно след лакирането ще се "втвърди" достатъчно щото като боднеш с нокът примерно да не оставя следа.

Аз друго се чудя как да направя. Който играе скрабъл често - знае двата основни проблема:

1) Обръщането на плочките с лицето надолу първоначално - ебати досадата. Чудя се с магнит не може ли да стане - изсипваш ги на магическата магнитна повърхност - и всички са с буквите надолу - хех - що да не може?

2) Дъската - особено като играеш с децата (при мен са вече тийнове) - много барут се влага и често отместването на буквите е осезаемо - та си мисля за някаква решетка, в която + магнитите ще си седят по местата буквичките :)

Ако го измислим - можем да го патентоваме ;)

Цената ще скочи до небето с толкова магнити, лепене и фрезоване, но ще имаме един вид Golden скрабъл - за ценители :)

Тема "Домашно направен Скрабъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: