Проявете вашата изобретателност.
pipilica - майстор
Това нещо мяза на кондензатор и не е зле да го смениш с нов, същия по възможност.
Ако искаш пробвай да му нахлузиш отгоре някъв шлаух (на кондензатора), има такива големи
термосвиваеми шлаухи.
ivansoni - специалист
Ще опитам , мерси за съвета , а как мога да го проверя да ли функционира добре или правилно , с какъв уред се проверяват. :partyman:
a_anastassov - специалист
ivansoni написа:
Ще опитам , мерси за съвета , а как мога да го проверя да ли функционира добре или правилно , с какъв уред се проверяват. :partyman:
С уред, който измерва капацитет.
pipilica - майстор
Такава повреда на кондензатор не можеш да я хванеш с уред.
a_anastassov - специалист
pipilica написа:
Такава повреда на кондензатор не можеш да я хванеш с уред.
Каква е повредата на кондензатора ?
pipilica - майстор
Явно има пробив на корпуса на кондера който се проявява след като работи известно време
при високо напрежение. Може самия кондер да е абсолютно изправен но няма как да се измери
щото диелектрика от който е направен може да проявява дефект само при високо напрежение или висока честота, а там определено е такова щом скача искра на 7-8 мм поне толко ми изглежда на снимката.
Най-доре е да се смени със същия или по-високоволтов, като също има значение какъв е диелектрика.
ivansoni - специалист
Значи проблема беше следния : между кондензатора и тхо-то минава малък преход от интегралната схема и искрата избива точно от него към тхо-то като проследя пътеката на интегланата схема ми се заплита главата и трудно може да се хване кой от всичките кондензатори е избил ...на неизгодни места са и трябва да имам подходяща техника да ги отпоя всичките помпа да събера калая и подходящ уред да ги проверя после трябва да се ходи на магазина и оня пак да ми дрънка че сега нямало и гребвало да чакам , ако бях в бг нямаше да се откажа щото магазини много и всичките услужливи , тук представете си в цяла Испания не-може да се намери magazin да си купиш бубидна жица щото никой не поправя стари двигатели направо нов и толкоз щото работната ръка е доста скапа , по Интернет се намира ама не ми се рискува .
Благодаря на всички за положените усилия ама аз се отказах заради гореспоменатите причини .
:partyman: :partyman: :partyman:
pipilica - майстор
Е ти си знаеш, ама пробвай да го оправиш все пак.
miroton - майстор
Намери някои телевизор до някои кош и сваляй от там
ivansoni - специалист
Не знам дали е редно да препращам към друг форум ама това дето сам намерил мисля че ще е дота интересно за начинаещи като мен и дето се опитват да си направят сами телевизора

http://www.bulforums.com/sandacite/view ... =28&t=2423 :shock: :?

Тема "поправка на телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: