Проявете вашата изобретателност.
ivansoni - специалист
Здравейте поздрав на всички има проблем с телевизор марка basic line проблема е следния работи 10 ,12 минути и после
почва да пука и да хвърга искра на едно място ще кача снимка за да го покажа да но да е нещо елементарно . В чужбина сам тук майстора струва 60 Евро на час отделно плащаш частите
затова ще се мача сам ако мога много а ако не здраве да е на боклука
ivansoni - специалист
:drinkers: :prayer:

Прикачен файл

aaaaaaaaaaaaaa.jpg това е мястото на проблема
MamaMy - майстор
:angel: Имаше и един поп с кандило, но не го намирам сега

ПП Може и да го ремонтираш ако му смениш ТХО-то
ivansoni - специалист
Поздрав.
Скъпо ли е това тихо трябва ли да е специално за този модел или трябва да е по поръчка , с обикновен поялник ще стане ли
ivansoni - специалист
отгоре има някакъв кабел които се лепи за кинескопът това върви ли към новото тихо как става лепенето
ivansoni - специалист
това са данните на тхо-то

Прикачен файл

P1010829.jpg
MamaMy - майстор
Според мен няма да можеш да го намериш като резервна част а и с ремонта едва ли ще се справиш съдейки по въпросите ти. Най добре търси друг телевизор!
ivansoni - специалист
Преди два месеца монитора на компютъра се счупи излизаше ми бял екран по прочетох тук там в Гогол че ставало заради кондензаторите разглобих го внимателно като на едно листче си записвах всяко болт-че от къде е и коя букса за кой накрайник. Открих въпросните кондензатори 5 на брой 4 бяха еднакви и 5 малко по малък та и 5-те бяха издути свалих ги с поялника и отидох в магазина да ги поръчам човека казва че сега няма ама ще ги поръча и до другата седмица ще ги има та така 7 пъти за 2 месеца се разкарвам до магазина и се нямало последния път му казах че ще купа едни клещи за замерване на ток ако ми донесе кондензаторите та за 2 мин се сдобих с 5 кондензатора и клещи :) (страхливи испанци да не им заемеш занаята , сега си спомням че първия път ме пита дали сам майстор) та въпросния монитор сега работи без грешка .
В Гогол това тхо само на български и руски го срещах май ще е трудно да се сдобия с едно такова , не-знам каква му е ролята ама виждам че доста тоци влизат вътре предполагам че вътре в него изолацията е сдала багажа , няма ли начин да му върна изолацията , иначе телевизора си работи 10-Тина минути и чак после поцва да хвърка искрата
а възможно ли е да хвърка искрата от нещо друго защо има това време на разположение знам че диодите и кондензаторите загряват възможно ли е точно това загряване да бъзика цялата система
MamaMy - майстор
За всички въпроси които те вълнуват, ползвай Гогол :-D
miroton - майстор
Включи го пак и виж от къде хвърля искри.

Тема "поправка на телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: