Проявете вашата изобретателност.
sspoko - специалист
това получих от един спукан бидон и талаша от дървата за миналата зима

Прикачен файл

кладница.JPG
кладница.JPG (43.01 KиБ) Видяна 15934 пъти
Последна промяна от sspoko на съб юни 09, 2012 7:26 am, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
цар си!
стават ли за ядене?
sspoko - специалист
torbalan написа:
цар си!
стават ли за ядене?
Естествено пропуснах че освен бидон и талаш сложих и една бутилка мицел от КЛАДНИЦА
torbalan - Дървен философ
супер е!

става готина чорба от тях... може да ги омешаш с малко купешки печурки ;)
lov - майстор
Я кажи само технологията с вкарването ма митцела. Щото гледам че не е пълно заразяването.Ако може да избегна това.
Имах подобна идея за кладници де да слагам на вилата. Но това с бидона ми хареса отделно че имам такива дето са изгорели вече и мислех да ги изхвърлям. На времето даже правих нещо подобно с PVC и едни влечащи ягоди.
bulhomes2 - майстор
Супер. От къде се взима този мицел от кладница?
sspoko - специалист
технологията е проста дупка в средата калкото да ми влезе ръката и раздробих мицела на по едри парчета като го смесих с извадените стърготини понеже не направих предварително на дъното отвори /сетих се чак след една седмица/ за да се оттича водата предполагам че за това не се е заразил от долу била е повечко влагата. Ако използваш стърготини стояли повече време на открито грябва да ги залееш предварително с вряла вода за да ги обеззаразиш аз сложих един найлон докъто си рязах дървата и после само ги намокрих и в бидона трябва да са влажни но да не тече вода като ги стиснеш в шепа, задължително на дебела сянка и през лятото да подържаш влагата.
bulhomes2 мицела се взема от едно таино място до което малко трудно ще стигнеш тоест пазара в Троян всеки четвъртък :lol: не се шегувам точно на входа първата пеика в ляво където са продавачите на мед само не знам дали изнасят още защото е малко сезонна стока
bulhomes2 - майстор
Хаха. Гледай сега как ще си разпробия здравия бидон. От 8 години ми стои в гаража - явно няма да се ползва за друго :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
bulhomes2 написа:
Хаха. Гледай сега как ще си разпробия здравия бидон. От 8 години ми стои в гаража - явно няма да се ползва за друго :partyman:
Прав си, ползвай здравия бидон, носи си новите дрехи, харчи си парите - все пак наблягаш на гъбите и не се знае колко ти остава :-D . Майтап, и аз съм гъбар :) . Като дойда в Троян задължително се връщам с торба сушени манатарки - независимо дали аз съм ги събирал или съм ги купувал. Ааа, щях да забравя - и с няколко парчета сланина, ама тоя път пропуснах :-D
lov - майстор
Ще те врънкам като му дойде времето явно да помагаш с митцела. Не ми е далече Троян ама. Отделно чак след месец ще имам подходящ материал. Тоест ще докарвам дървата и ще започвам рязането. И сезона го отървахме но на пролет ще го направя обезателно. Имам една постройка дето ми прави сянка не едно местенце и трева дето се казва не никне. Преди 10-на години бях изсипал едни чувалчета с тор от пеучри и до скоро откъсвах по някоя гъбка. Даже понякога по доста повече от колкото за едно готвене но вече свърши далаверата що тая година след толкова дъждове само 2 гъбки.

Тема "Как оползотворих отпадъка от рязаните дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: