Проявете вашата изобретателност.
Fish_Whisperer - помощник
Преди години бях правил на няколко пъти хранилки за врабчета, но обикновено или бяха много набързо скалъпени и паянтови и при няколко по- сериозни бури с голям вятър за 1-2 години се разнебитваха.А и при поставянето на изолация майсторите преди 2 години трябваше да махнат последната , която бях правил , понеже беше прикрепена плътно до стената на терасата и им пречеше и после вероятно са я хвърлили.Но тя и без това беше вече в окаяно състояние.Та преди дни се присетих да направя хранилка, но по- солидна , за да издържи поне няколко години.Хем и по- голяма по размери, защото предишните обикновено бяха малки и стигаха , колкото да кацат 4-5 врабчета и дотам.А съм на последния етаж и зимата , като бяха научили хранилката, налитаха на цели орди по 20- 30 врабчета, а хранилката е малка и събаряха всичко на терасата и от там кълвяха, иначе нямаше как да се вредят всичките гаврошовци на малката й площ.Тази не ми е струвала и 1 стотинка с изключение на труда по нея.И е с изцяло материали, които са останали или от стари мебели или от дървени трупчета, които намерих да се въргалят в мазето.Та , всички те , като влязоха в употреба се получи този краен резултат.Малко стана в азиатски стил покрива, но не е било цел, като план.И с тия размери , поне може спокойно да поеме 20-ина врабчета наведнъж без проблеми.Само , дето на тегло стана доста тежка 4-5 кг, а мисля да я слагам върху климатика, който е точно подпрозореца , не съм сигурен , дали това тегло няма допълнително да затормозява стойката отдолу на която е сложен.Въпреки, че би трябвало да е стоманена и да издържа на натоварване, но не съм много убеден.Пък и може да я слагам само зимата, защото лятото е голяма жега и птичките се разбягват по гората и около реките на по- хладно и няма много смисъл да седи и през лятото.А по- нататък може и да направя някоя по- лека с минимум 1-2 кг , но вместо дървени трупчета да се използват естествени клони, но ще отнеме повече време и нерви.
Прикачен файл:
004.JPG

Прикачен файл

003.JPG

Прикачен файл

002.JPG

Прикачен файл

001.JPG
Fish_Whisperer - помощник
Ето и втората с естествени клони за основи и дървесна кора за облицовка на покрива.Отне ми само 34 дни работа.Ако се раздели на 8 часа работа се падат не повече от 14-15 дни.Така, че слагам й цена 300 лв , при интерес. Защото освен хранилка за птици си е и произведение на изкуството един вид. Както се вижда от снимките на двата входа отстрани , козирките изобразяват птичи криле.Кулата по средата играе ролята на пластмасовата бутилка за семена.Покривът отгоре се отваря и се сипват семената.Отдолу има 2 малки отвора , откъдето да се стичат и да кълват птичките.Има и вградени 5 футболни емблеми на английски отбори.

Прикачен файл

120915-132812.png

Прикачен файл

120915-132729.png

Прикачен файл

120915-132648.png

Прикачен файл

120915-132310.png

Прикачен файл

120915-132615.png
Fish_Whisperer - помощник
..........

Прикачен файл

120915-133108.png

Прикачен файл

120915-133012.png

Прикачен файл

120915-133608.png
vitrinabg.com - специалист
Много красиви и полезни.От доста време се каня и аз да направя,но пусто време не остава.Поздравления.
Fish_Whisperer - помощник
И хранилка за птички под формата на дракон. Втората съм я развалил, тъй като беше прекалено тежка и ще я правя във формата на птица. А първата съм я сложил под прозореца и цяла зима една тумба врабчета идваха , че и даже едното , когато няма нищо в хранилката , почва да се кара . като блъска с криле и крака по стъклото.Голям образ. :lol:

Прикачен файл

HPIM0785.JPG

Прикачен файл

HPIM0784.JPG

Прикачен файл

HPIM0781.JPG

Прикачен файл

HPIM0783.JPG
me4kata - помощник
и аз направих хранилка за птици ,но никакви птички не влизат. Въпроса ми е каква храна трябва да сложа вътре :?
Fish_Whisperer - помощник
Не е до , каква храна , а въпроса е да я научат врабчетата или синигерите. Аз като я поставих Ноември някъде , чак до Януари с изключение на 2 синигера , които явно бяха двойка никакви други птички не идваха и то, като падна сняг чак. Бях поставил само просо. Зимата , като няма къде да намират храна врабчетата почват да обикалят и да търсят и така я научиха хранилката.Идваха по над 15 врабчета наведнъж , но само зимата. Сега като е топло гледам , че идват от време на време само една двойка мъжко и женско врабче . Само хляб съм им слагал цяла зима.
miroton - майстор
Сложи една соларна лампа за да има и нощни посетители :lol:
Само не се обиждай.
Fish_Whisperer - помощник
Нямах много време да се занимавам и тая втората, която я развалих , за да я преправя във формата на птица отне сигурно над 3 месеца. Но тая е последната , че не ми се занимава повече, иначе идеи много , но време не стига. Абе , нещо подобно на оная реклама на Тофифи , дето един се изцепва - Аз създавам мое , собствено изкуство. И върти едни гуми от велосипед в гаража ..

Прикачен файл

005.JPG

Прикачен файл

004.JPG

Прикачен файл

003.JPG

Прикачен файл

002.JPG

Прикачен файл

001.JPG

Тема "Хранилка за птици от подръчни материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: