• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
8180 - майстор
Не съм много за тази тема - тук основно девойки, но да Ви дам една идея. Преди много години, когато карах Шкода и както на всички такива коли "изгоря" покритието под задния прозорец с един друг любител и с помощта на гаджетата си направихме следните килимчета:

1. Скроява се по размер сравнително здрав плат.
2. Върху него се рисува (копира) желания мотив - в нашия случай знака на Шкода. Там или отделно се маркират нужните цветове.
3. Набавят се конци (тънки въжета) с необходимите цветове. Те трябва поне 50% да имат изкуствени нишки, които да се стапят при нагряване.
4. Подбира се подходяща метална тръбичка - 10см. Ние ползвахме корпуса на т.н. по онези времена автоматични моливи.
5. Конците или въжетата се сдвояват (строяват и т.н.) до вътрешния диаметър на тръбичката, така че свободно, но плътно да се промушват в отвора.
6. Промушва се въжето от работния цвят през тръбичката, така че да се покаже 2-3мм.
7. Нагрява се до стопяване на изкуствените нишки. Ние го правехме на свещ - сега има повече възможности.
8. Притиска се към плата на съответното место и се изчаква да залепне.
9. Изтегля се тръбичката до желаната дебелина на килима и се отрязва с ножичка. Ние го правихме на 3см.
10. Повтарят се 7-9 за всички участъци от цвета, като всяко следващо залепване се стараем да е плътно до предишните.
После с другите цветове и накрая се подстригва за да стане равно.
Нямам снимки, но ефекта е изумителен и не става много бавно - нещо като дебел, бутиков, фигурален мокет.
Ако се вземе по-дебела тръбичка и въже става по-бързо, но изображението е по грубо.
Приятни занимания. :)
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 3:27 am, променено общо 1 път.
Аз имам проблем с видеото. Изписва ми това: The article requested can not be found! Please refresh your browser or go back. (D2,20070911,JUICE09,309120003,AR).
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 3:27 am, променено общо 1 път.
Решили сме със сестра ми да правим подобно килимче. Много ни хареса идеята. Ще пусна снимки като е готово.
А дали не може да се използва като основа подложка за килими - тези, които ги продават, за да не хлъзга? Аз от снимката не разбрах точно как става. Промушва се парченце и се завръзват двата края, така ли?
ето едно килимче от вална ....:)

Прикачен файл

DSCN2128.JPG килимче
  • 1
  • 2

Тема "килимче "направи си сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: