• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
mravi - напреднал
Привет на всички,

търсих в мрежата,масичка/поставка за лаптоп.
Тези които намерих бяха или скъпи,или някви които я изкарат месец,я не....и се заиграх с една касетка(от плод-зеленчук)
Ето накратко:
изрязва се със зеге,или флекс с "тънката"шайба-излишното.
Важно:оставят се "триъгълници",т.е. не се реже изцяло(виж последната снимка)
За да има наклон,изрязах(от стиропор)профил(изрязва се и за охлаждането-под отворите на вентилатора)
От страната,от която влизат-мишката и захранването,се прави отвор в касетката(на снимката)
Ластик(с 2 куки),за осигуряване на сигурност и за лесно освобождаване на лаптопа.
Всички "мустаци" и др.след рязането се премахват с пила(или друго)
Най-отдолу(където стъпва на леглото) е добре да се поставят тръби,за да не "задира" в плата(завивки,одеало и др.)Аз съм поставил картонени "винкели"
Задължително е добре да се постави и нещо за баласт(метал)-най-долу
Възможно е да се монтира и осветление на USB..
Еми в общи линии е това.
Питайте,в случай че проявите интерес.
За тези,които ще се засмеят-ако един път ползват лаптопа(домашният) си по гореописаният начин-ще забрави за стола и бюрото(масата и др.)
Дайте идеи-за по-добър "тунинг" на касетката от моя :)

Лека и доходна ;)

Прикачен файл

18012013283.jpg

Прикачен файл

18012013282.jpg

Прикачен файл

18012013281.jpg

Прикачен файл

18012013280.jpg

Прикачен файл

18012013279.jpg
maroka - специалист
Това предполагам е шега :)
iivanov - майстор
Цвета е малко стряскащ.
gogata1987 - специалист
:shock: Ако го ползваш този лаптоп с тази "маса" на някоя зеленчукова борса - ОК. Ама вкъщи надали някой би си плеснал подобно нещо. #-o
mravi - напреднал
Абе,хора.
Много на сериозно го взехте..
Тука нали е "от нищо-нещо"?
Или бъркам..
Както съм написал-"заиграх се с една касетка" и т.н.
Пих си пиенето..и си направих кефа..
Разбира се,че и на мен не ми харесва в този си вид..и затова споделям...ако някой се заинтересова-да даде някви идеи...ако не здраве..
Поздрави.
gogata1987 - специалист
mravi написа:
Тука нали е "от нищо-нещо"?
.
Така де, от нищо - нещо. А не от нищо-нищо. :lцl: Без лоши чувства. :partyman:
zLO - специалист
По-добре пробвай да направиш нещо такова:

Изображение

Изображение
mravi - напреднал
Мислех си че,в случай:
-се боядиса(напр.със спрей),даже не изцяло,т.е. да се вижда и цвета на касетката,тук-там..
-плот от плексиглас,ПДЧ или друго(даже и едната от отстранените страни на касетката)-за наклона
(вместо стиропора,който сложих защото нямах друго подръка)
-вместо "картоненият винкел"-метална тръба(за баласт) и върху нея,ПВЦ тръба-срязана по дължина и "се
нанизва"върху двата "крака"
-вместо ластика-няква друга"фатка" за закрепване на лапа за касетката(да може лесно да се освобождава)
-възможно е и монтиране на лампа,на USB,за клавиатура-на касетката.поставяш лапа..и ръгаш в USB-то

Предложените(2-те снимки) са за поставка на бюро,маса и т.н. а аз акцентирам върху вариант,при който
можеш да си се излегнеш на легло,диван и др.,да си поставиш лаптопа върху масичката(а не да ти грее на корема..и други неудобства)..и да си цъкаш по клавиатурата,с едно око да гледаш телевизора...и на една ръка разстояние-аперативчето..(пепелника и цигарите-за пушачите)..и така

Ама май вие много го умувате,и пишете как няма да стане-вместо обратното..
Лека и доходна :)
zLO - специалист
mravi написа:
Предложените(2-те снимки) са за поставка на бюро,маса и т.н. а аз акцентирам върху вариант,при който
можеш да си се излегнеш на легло,диван и др.,да си поставиш лаптопа върху масичката(а не да ти грее на корема..и други неудобства)..и да си цъкаш по клавиатурата,с едно око да гледаш телевизора...и на една ръка разстояние-аперативчето..(пепелника и цигарите-за пушачите)..и така
В такъв случай си взимаш и една масичка за легло (10лв), върху която да сложиш поставката.
Изображение
А между другото, има и такива масички:
http://bg.kolektiva.net/sofia/eko-masic ... ambuk.html
  • 1
  • 2

Тема "Масичка/поставка за лаптоп от касетка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: