Проявете вашата изобретателност.
pavkataa - напреднал
В двора има дива трева и не зная как да я махна . Преобърнах цялата градина но пак има :sad: .
Ако може да ми дадете съвети как да я махна ще съм ви много благодарен :)
Последна промяна от pavkataa на съб мар 09, 2013 6:31 pm, променено общо 1 път.
ferrari4456 - специалист
Какво имаш предвид под дива трева ,аз в двора си никога не съм съдил трева ,а тя си поникна първите 3-4години не съм я косил и си седеше по 1метър и повече целогодишно.После почнах да я кося редовно и си стана една готина зеленичка трева.
Ако изореш без да си обработил пръста става още по зле...
pavkataa - напреднал
ами точно тази трева която става по един метър искам да махна
v.yot - напреднал
pavkataa написа:
ами точно тази трева която става по един метър искам да махна
Мотика :lol:
Mc Queen - специалист
chapara написа:
"Раундъп" :wink:
Сакън недей !!!
Не, че няма да стане с него, ама не знаеш още колко "благинки" ще си навлечеш
Има много филми в нета за този продукт и фирмата монсанто.
Разгледай и сам реши.


Аз ще предпочета нещо по-естествено.
Стига сме тровили почвата с тези американски отрови.
v.yot написа:
Мотика :lol:
+2
VLADO66 - майстор
За да не се бъркаш дълбоко за раундъп,търси препарати с глифозат.А ако от някъде намериш Арсенал-това е най-доброто(обезлесяваха жп линии с него). Те ти http://www.agro-magazin.com/index.php?m ... cts_id=430 струва колкото половин литър Раундъп
Тани - модератор
Мотиката и модерния ѝ вариант Раундъп са временни решения! Трябва да го правиш регулярно за да има ефект. Косенето помага и става хубава трева, но тя пък иска грижи - често косене, поливане и т.н. Преди бях чел как може да не се грижиш за земята под овошките в овощните градини и реших да го приложа на практика в двора си, въпреки че няма кой знае колко овошки и не бях сигурен дали слънцето няма да ми изиграе лоша шега. Идеята е да се засади БЯЛА ДЕТЕЛИНА , която се явява нещо като плевел и задушава всички други растения. В същото време не се нуждае от почти никакви грижи , а само косене веднъж месечно за да не става на туфи. Оказа се , че не е съвсем така, поне докато не порасне. Иска си поливане докато се развие кореновата ѝ система - поне половин година. Там където са пръскали пръскалките са оформени зелени кръгове, а в периферията беше останала другата трева. Поне видях какво се случва през лятото без да се грижа по никакъв начин за нея! Кръговете си останаха зелени и в най-големите жеги, а останалото изгоря от слънцето. Най странното е, че и в най-големите жеги земята под детелината беше влажна! По тази причина я косях само , когато се очакваше дъждовна или облачна седмица, за да може да си възстанови листната маса и да не се налага да я поливам. Горещо препоръчвам идеята ! Не се налага да изкореняваш каквото и да е. Мини с един търмък/гребло за да разрохкаш земята и нахвърляй семето на детелината. Тя ще се справи с останалото. В началото ще трябва само да проскубваш по-високите плевели и евентуално да се окоси, няколко пъти, защото детелината за разлика от другите тревни смески изниква след около месец. Аз даже в началото мислех, че са я отнесли мравките . Успех!
ebahti - майстор
Тани,иде време за косене... :)

Тема "как мога да махна дивата трева в двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: