Проявете вашата изобретателност.
Здравейте,

наскоро ми се счупи хладилника.. чува се да бръмчи, но не изстудява и не спира никога да работи, т.е. не изключва. Извиках фирма и те ми казаха, че са му спукани тръбите и че фреона му е изтекъл. В крайна сметка си купив нов хладилник, но този ми остана. Никой не изявява желание да го купува, въпреки, че компресора му работи.

Искам да направя нещо с този компресор, но ми направи впечатление, че сервизния техник е сложил на отрязаните тръби някакви запушалки - можеби за да не излиза някакъв газ от там... не знам.

Въпроса ми е - мога ли да ползвам този компресор за нещо и за какво точно?? И може ли да ми стане нещо от тоя газ?
al4o - специалист
Тои газта си е заминал така че нищо няма да ти стане Иначе компресора евентуално за помпане на гуми и др. Ако компресора е по нов може и да го продадеш,но ме съмнява :wink:П.П. А иначе хладилника какъв е :?
nikolaytatarov - специалист
Инкубатор за яица :? ,наскоро четох една тема тука и ми хрумна идеята :)
al4o написа:
Тои газта си е заминал така че нищо няма да ти стане Иначе компресора евентуално за помпане на гуми и др. Ако компресора е по нов може и да го продадеш,но ме съмнява :wink:П.П. А иначе хладилника какъв е :?
Аха. Е ще мога ли да си помпам гумите на колелото поне с тая мощност???
На мене ми се струва твърде маломощен тоя компресор.
kuger - майстор
kristian.kirilov написа:
al4o написа:
Тои газта си е заминал така че нищо няма да ти стане Иначе компресора евентуално за помпане на гуми и др. Ако компресора е по нов може и да го продадеш,но ме съмнява :wink:П.П. А иначе хладилника какъв е :?
Аха. Е ще мога ли да си помпам гумите на колелото поне с тая мощност???
На мене ми се струва твърде маломощен тоя компресор.
Той е маломощен, но гледай да си по-далече от гумата като гръмне. Компресора няма дебит, но за сметка на това, налягане дал Бог.
Krass - майстор
Вдигат над 30 атмосфери.
Аха, искате да кажете, че просто ще стане по-бавно.

:-) Идеално. Ще видя какво мога да сглобя.
vvg - специалист
Можеш да си направиш пушилня за опушване на меса,риба,сланина..
Krass - майстор
И къде ще палиш стърготината? На пластмасата? :? За опушване само бойлер.
big_death - специалист
Палиш пластмасата, мушаш месото вътре , затваряш и бягаш !!! :-D :supz: :toimonster:

Тема "Стар хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: