• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
gechev - специалист
ivanov6600 написа:
Да това с изолацията е наистина задържително. Намалява топлозагубите.
И на мен ми се струва, че на ток ще бъде най чисто, лесно и евтино(от ЧЕЗ да не четат)
Довечера ще се опитам да раглобя пералните и давида какво ще остане.
Поне от моторите им ще върна бакъра да натрупам фонд
Те от ЧЕЗ не се интересуват, щото тока си го гориш ти. Моли се от НАП да не ти дойдат на гости.
big_death - специалист
E те и да му идат се иска да не е по време на акция :) :partyman:
ivanov6600 - специалист
За 40л. казанче. Ще ощетя държавата ни с голям акциз.
hidrazin - майстор
ivanov6600 написа:
За 40л. казанче. Ще ощетя държавата ни с голям акциз.
Мислиш ли че я интересува колко малко е загубила, когато може да си прибере много повече от санкции?
При първо хващане - до 3000лв.
При второ - от 2000 до 6000.
Акциз до 30 литра - 2,20 на литър ама 40 градусова ракия.
Над 30 литра - 4.40 на литър.

Тук казанче, там казанче и държавата ощетена с над 200 000 000 лева. :-D
Държавата губи по 200 млн. лв. от акцизи от домашна ракия
:partyman:
teon - специалист
http://inews.bg/%D0%91%D0%B8%D0%B7%D0%B ... 26119.html
...ооохх майкооу, той кораба потънал, ние байряка ще спасяваме...че чак и за здравето ми се загрижили :cool: ...
alsted - майстор
inews.bg написа:
Освен селските казанджийници има много инсталации по гаражи и мазета, които денонощно изваряват грозде и целогодишно – плодове. Сумарно от тях се правят по 45-50 млн. литра ракия всяка година
Доживях да науча, че в България зреят плодове целогодишно :shock: ... и как един казан се ползва 8760 часа в годината :shock: Боляло го за здравето ми. Айде де, май ще да е за неоскубания акциз? Ми да си затегнат контрола. Аз пък ще откажа и ракийката (както спрях цигарите) и пак ще ми вземе цървулите. Загрижил се за производството на грозде. Е аз мойто да го изкореня или какво да го правя? Най-добре ще е да сложат направо акциз на хляба. Те тогава ще видят като минем на торти ...
gogo7777 - майстор
Тя държавата 1 лев не е дала за дръвчета и лози.........,а 200 милиона и се губели :-D . Аз за мойта малка бахча давам ежегодно кинти, а тя ми се отблагодарява с хубава ракийка :-D . Да заповядат НАП по време на акция :axe:
nikolson - майстор
Държавата не ги е печелила, за да ги губи. Това е акция за консолидиране и насочване на файди към определени касички. Реват пещерняци, карнобатлъци и други, дето ще трябва да им купуваме карашиците от дестилат и спирт. Затова преди месец имаше акция на митничарите и изпозатвориха бая казани, баш по време на кампанията...
  • 1
  • 2

Тема "Казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: