Проявете вашата изобретателност.
dadko - майстор
Чудех се как да озаглавя темата
Куклите барби вече имат пълно обзавежане за спални, кухни, бани и какво ли не.
Направата на къщичка съм описал в тази тема
Реших, обаче, че за моята принцеса и нейните кукли трябва да има една каляска- като в приказката за пепеляшка- от тиква,
Помислих си, че най- лесно ще стане като издълбая вътрешността от една истинска тиква и я изсуша. Оказа се провал. Издълбах я хубаво, така, че да остане почти само кората, след което с часове я суших на най- ниската температура във фурната- получи се едно нищо. Пълен провал. Само си загубих времето...
Изображение
Затова реших, че черупката няма да е от истинска тиква, а от хартия. Метода е "папие- маше" (papier-mâché) Не намерих точен български термин.
Единия вариант е да се използва истинска тиква за модел, но аз реших, че няма повече да работя с такива и си направих модел от полиетиленов чувал за боклук, напълнен с парченца порест полиетилен и стегнат с въженце за простиране.
Изображение
Това е проекта
Изображение
И нека голямото цапотене да започне:
Вестниците се накъсват на парченца, омазват се с лепило C200,поизсъхва
Изображение
след това нов слой хартия с лепило... докато всичко стане с дебелина ~5mm.
Изображение
На заден план се вижда провала със зеленчука.
Изображение
Един от предпоследните нанесени слоеве:
Изображение
За последен слой нанесох парчета от тапет с релефна повърхност.
Боядисване и лакиране- използвах тонираща паста за латекс с ярък оранжев цвят и обикновен лак за дъро след това.
След хубаво изсъхване- изрязах вратичката
Изображение
Изображение
Изображение
Основата е от парче плексиглас, нагрят с пистолет за горещ въздух и огънат в желаната форма.
https://copy.com/SK9LvhHEbudd
Колелца изрязах от пореста пластмаса, която използват за рекламни пана, но се оказаха слабички за тежестта, която трябва да носят та ги подсилих с кръгчета, изрязани от ламиниран паркет. Оси от шпилка М4, напъхани в тръбички.

Изрязах и прозорчета, във вътрешността разположих и парче светодиодна лента, захранена от 9V батерия (на снимките не се вижда).
Изображение
Изображение
А ето и целия антураж от кукли. Към момента са към 50...
Ще трябва след време явно да правя и влакова композиция...
Изображение
Следващия проект ще е каляска, в която може да играят самите деца. От велпапе, като замъка в тази тема
shotik - майстор
Хубаво е станало !

Само докато четях за това къде и как си ги сушил,се сетих за един виц -

Млада семейна двойка в кухнята .
Мъжът опитва варени яйца и казва -Мила ,колко пъти да ти казвам ,че обичам рохки,а не твърди яйца?
-Ами ,миличък,половин час ги държах на огъня и пак останаха твърди !

Аз също не съм се замислял как да се запази тиквата изсъхнала и твърда,вероятно за кратунките е друго?
Chefo77 - майстор
Е какво друго, освен едно голямо БРАВО!
Страхотно е станало!

Тема "И каляската на принцесата се превърнала в тиква..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: