Проявете вашата изобретателност.
ProvideR - специалист
Колеги,
това ми е първи пост и искам ако може да получа малко съвети по бъдещата ми задача, която съм си поставил.
Искам да си направя бюфет за алкохолни напитки (бутилки + чаши на 2 рафта) в старото буре + отгоре ще е маса. Съответно то ще бъде шлайфано, полирано, китосано, лакирано, омаслено и т.н.
Притеснява ме свалянето на обръчите и после връщането им обратно. Бурето е от 47' година и не знам дали няма да ми се разцепи в ръцете! Между двата средни обръща искам да направя вратичка, откъдето да си вадя бутилки и чаши.
Според вас да запазя ли тези обръчи или да си сложа нови с да ги занитя? Имам няколко флакона антикорозионен спрей и си мислех да пробвам да изтрия обръчите с виброшлайфа и после да напръскам със спрея, а отгоре с боя.
Голяма играчка е, но накрая се получава нещо интересно!

Много ще съм благодарен ако някой ми помогне с идеи и чалъми!

Изображение
Изображение
VLADO66 - майстор
Ако ще сваляш обръчите,първо свали средните без най горния и долния.След обработката ги набий и тогава свали долния и горния.Хубаво е обръчите да се номерират ако стане сакатлък.За да изрежеш вратичка средните обръчи ще спрат да играят и за да остане стабилна бъчвата трябва на всяка дъска да навиеш по една рапидка през обръчите.http://www.youtube.com/watch?v=nTYOSviHeIo
Илчо Илиев - майстор
ProvideR написа:
Колеги,
това ми е първи пост и искам ако може да получа малко съвети по бъдещата ми задача, която съм си поставил.
Искам да си направя бюфет за алкохолни напитки (бутилки + чаши на 2 рафта) в старото буре + отгоре ще е маса. Съответно то ще бъде шлайфано, полирано, китосано, лакирано, омаслено и т.н.
Притеснява ме свалянето на обръчите и после връщането им обратно. Бурето е от 47' година и не знам дали няма да ми се разцепи в ръцете! Между двата средни обръща искам да направя вратичка, откъдето да си вадя бутилки и чаши.
Според вас да запазя ли тези обръчи или да си сложа нови с да ги занитя? Имам няколко флакона антикорозионен спрей и си мислех да пробвам да изтрия обръчите с виброшлайфа и после да напръскам със спрея, а отгоре с боя.
Голяма играчка е, но накрая се получава нещо интересно!

Много ще съм благодарен ако някой ми помогне с идеи и чалъми!

Изображение
Изображение
Добра идея,НО.....
За да '' бъде шлайфано, полирано, китосано, лакирано, омаслено и т.н.'', няма как да стане без да се разглоби и дъска по дъска да се обработи,а както го гледам и както казваш по-вероятно е да се разпадне...
Според мен по-добре виж из Плювалника някоя буре в по-добър вид или ако можеш да си позволиш да вземеш ново...
Обаче , ако държиш на това, бих ти препоръчал само да го лакираш,а обръчите да свалиш един по един и да ги боядисаш с черна боя, ще има по-автентичен и старинен вид...
За вратичката и рафтчета...там е малко по-сложно,но ако го направиш ще е голяма гордост за теб!
Вратичката...очертаваш и изрязваш с зеге, но възможно право....,е имаш да срежеш 3-4-5 дъски, там няма място за изправяне после, освен ако не намериш подобно буре и ползваш дъски от него,но.....
Рафт, за да можеш да работиш ще трябва да се извади поне едното дъно(из форума имаше тема за тези неща),а самия рафт ще е като дъното ,но с нужния диаметър,а закрепването може да бъде на ''окачвачи''-3 види по-дебели или на 3 планки закрепени с види...
Дано съм помогнал с нещо..
:partyman:
ProvideR - специалист
Много благодаря за отговорите! Мисля, че това ще ми свърши работа като идеи.

Благодарности! =D> :supz:
apis1964 - специалист
виж това ,като идея

Прикачен файл

891_barrel_cabinet_224.jpg
891_barrel_cabinet_224.jpg (18.85 KиБ) Видяна 10055 пъти
ProvideR - специалист
Започнах работата по бурето и предполагам до седмица и нещо ще кача снимки. Засега върви много добре. Освен това си намерих материал за обръчи. Като знам какъв съм, докато не стане няма да спра!
ProvideR - специалист
Махнах всички обръчи без долните 2, за да мога да изкарам едната страница и да почистя вътре.
Сега заздравявам дъските с двигателно масло, запълвам фугите между дъските с монтажно лепило, ще китосам след това и ще шлайфам. Ще сложа страницата обратно на място, след което ще запълня всички фуги между дъските отвътре и отвън. Следваща стъпка е да сложа новите обръчи (монтажно лепило + рапидки или видия "шапка").
После идва ред на зегето за вратата, слагане на пантички, лакиране в цялостен вид на бурето и боядисване на обръчите.
Това ми е плана!
Последна промяна от ProvideR на вт апр 08, 2014 11:13 am, променено общо 1 път.
stiv1961 - майстор
Добър план :), успех :supz:
dadko - майстор
Добра идея за шкаф, ама това, за машинното масло???
ProvideR - специалист
dadko написа:
Добра идея за шкаф, ама това, за машинното масло???
Извинявай, двигателно масло, което е мор за бубите (дървояди)!

Тема "Шкафче от буре" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: