Проявете вашата изобретателност.
VLADO66 - майстор
Имам една лятна баня,на която слънчевия бойлер/варел/ е пред разпад.Мисля да направя нещо такова като в клипчето,но се чудя какъв диаметър да използвам 20 или 25мм.Също така трябва ли да се постави някакъв предпазен клапан?
https://www.youtube.com/watch?v=sBAi_TVNaiM
jordanvass - майстор
VLADO66 написа:
...но се чудя какъв диаметър да използвам 20 или 25мм.
Колкото повече - толкова повече. - Мечо Пух. :lol:
Ако пък имаш повечко място, можеш да срежеш дъната на прозрачни ПВЦ бутилки от безалкохолно и да ги навреш една в друга. Маркуча прекарваш през отворите, ако трябва - срежи и гърлата малко, за да минава. Ефектът ще е поразителен. Даже може и домакинско алуминиево фолио отзад във всяка бутилка да подложиш за отражател.
VLADO66 - майстор
Покрива е 2.5/1.5м-мисля да взема един кангал 100м.Притеснявам се че по-големия диаметър тръба се гъне по-трудно.Ще трябва и някаква кутия да му скроя защото не ми се боядисва ламарината на покрива в черно-вътре ще стане сауна.
Svetoslavoff1 - майстор
Уф, и аз от няколко години се каня да скроя нещо подобно за вилата, ама все възникват по-важни неща.
Успех и споделяй, моля!
ivanovbg - майстор
Моя съвет е да не се занимаваш с глупости. След 16 часа нямаш топла вода за къпане. По доволен ще си ако вземеш някой водосъдържател да сложиш боядисан в черно. Само с найлон да го покриеш да не изстива, пак ще имаш топло до залез 20 часа. Свързваш го да е под налягане.
:partyman:
VLADO66 - майстор
След 16 часа вода навън не ми трябва,имам си вътрешна баня.Притеснително ми е че някой ден като отида,водосъдържателя ще е тръгнал нанякъде в нечии ръце.Сегашния от дълго време не е ползван и пред него е порастло дърво което скрива гледката към улицата,ама и му сенчи,така че трябва да го отрежа.

Тема "Слънчев бойлер от тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: