• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
silllveto - Майсторица
Реших да си купя шалте за спалнята, но тези които харесах бяха над 300-400лв. И тогава стигнах до прозрението, че мога да си направя. След това ми хрумна, че може и да е пачуърк. Установих, че съществуват специални "линийки", ножчета и схеми за направата му. Но предполагам, че ще го майсторя по някакъв си мой начин и ще се уча в движение. Ще ми трябват парчета плат и това за пълнеж, което продават в магазините за платове (не се сещам как се казваше, едно дунапренено май). Плюс конци, ножици и машина :wink:

Сигурно някой е правил подобно нещо и ще помага :)
Освен завивки, възглавнички и пана техниката може да се ползва за чанти, кошнички, ръкохватки, дрехи.

Тук има схеми за различни модели
http://www.alexandersonquilts.com/blockparty/

ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Последна промяна от silllveto на пон сеп 07, 2009 8:50 am, променено общо 1 път.
silllveto - Майсторица
Сайт с много идеи за пачуърк
http://www.freequiltpatterns.info/

Схеми за пачурк
http://www.freespiritfabric.com/core-pages/patterns.php
http://www.quiltmaker.com/patterns/index.html

И още малко идеи :)

Прикачен файл

6a00e54ed03719883300e553a6aef18834-800wi.jpg
6a00e54ed03719883300e553a6aef18834-800wi.jpg (149.43 KиБ) Видяна 31268 пъти

Прикачен файл

6a00e54ed03719883300e553bdaf0e8833-800wi.jpg
6a00e54ed03719883300e553bdaf0e8833-800wi.jpg (132.84 KиБ) Видяна 31268 пъти

Прикачен файл

6a00e54ed03719883300e553da6a9e8834-800wi.jpg
6a00e54ed03719883300e553da6a9e8834-800wi.jpg (104.74 KиБ) Видяна 31268 пъти

Прикачен файл

6a00e54ed03719883300e554ed5f028833-800wi.jpg
6a00e54ed03719883300e554ed5f028833-800wi.jpg (130.03 KиБ) Видяна 31268 пъти

Прикачен файл

BabySamplerQuiltPattern.jpg
BabySamplerQuiltPattern.jpg (11.22 KиБ) Видяна 31268 пъти
angela_pk - специалист
Поздрави за идеята.
Аз от доста време я имам в главата си.
Само, че май още не съм узряла :-D . Имам на спалнята един вълнен губер и ми е толкова омръзнал...А шалтетата са ужасно скъпи. Искам нещо модерно, красиво и не толкова скъпо.
Така, че зимата сигурно и аз ще пробвам.
Дерзай. Като почнеш покажи и процеса :wink: .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Силвето, добър старт. Летящ.
Трябва ти шевна машина, да. Линеал. ДОБРА ножица. Голяма маса или по-добре пода на половин стая. Остави купешките джаджи на смотаните. Направи си от дебел картон или шперплат или какво-да-е твърдо леко и гладко шаблон. квадратен или триъгълен. Това, ако ще правиш класическия пачуърк.
Основното е, че от малките парчета се правят ленти, които после се съшиват.
Това с което се пълни одеалото не е дунапрен, а вата.
Има няколко начина за събиране на трите пластна накрая.
Има и няколко начина за създаване на обемите.
Голяма краста е.
При избистрена идея и с липса на деца вкъщи, едно одеало/шалте и тн става за ден. Непостижимо...
Fortune - специалист
silllveto написа:
Реших да си купя шалте за спалнята, но тези които харесах бяха над 300-400лв. И тогава стигнах до прозрението, че мога да си направя. След това ми хрумна, че може и да е пачуърк. Установих, че съществуват специални "линийки", ножчета и схеми за направата му. Но предполагам, че ще го майсторя по някакъв си мой начин и ще се уча в движение. Ще ми трябват парчета плат и това за пълнеж, което продават в магазините за платове (не се сещам как се казваше, едно дунапренено май). Плюс конци, ножици и машина :wink:
Успех! С удоволствие ще гледаме снимки.
За съжаление, с шевната машина съм на Вие.
silllveto - Майсторица
Мерси :)
Имам един стар Лучник,не ме слуша много, но ми върши работа. След седмица като се прибера при него и подготвя ученик и друга челяд за новия сезон, ще се заема :)
Н_а, каза важни неща, дано не оплескам работата с мойте две леви. :razz: Ако знаеш още тънкости, с удоволствие ще ги прочета.
Имам доста остатъци, но са различни като материя и нюанси и не виждам как ще ги комбинирам в нещо хубаво и голямо. За това за момента съм решила да купя платове и първо да се пробвам с двулицево шалте. С остатъците ще направя калъфки за възглавниците. Върти ми се отдавна да се пробвам да наглася спалнята в ориенталски стил, по-точно индийски. Само откъм аксесоари. За цветове мисля за червено, розово, оранжаво, лилаво, златисто жълто. Пък ще видим кога ще ми писне :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Реално ти трябва само прав тегел. Ако имаш ^^^^^ ножица е супер.
От парчетата с друга дебелина може да стане ефектна "рамка".
Нарисувай си проекта и почвай.
Най-досадно е рязането на парчетата. Чак болезнено.
mim - специалист
залепям се за темата ти, че тамън поприключихме с ремонтите, отпуските, иде студено и аз ще примъкна шевната машина

ще обменяме картинки, надявам се :-D
silllveto - Майсторица
Ето платовете за шалте. Първо взех едните, после харесах и други и сега съм в чуденка кои да комбинирам :? Май ми липсва розово.
Имам чувство, че с моите умения ще стане от нещо нищо :razz:

Изображение Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Пачуърк и шалте" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: