• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
вт ное 14, 2023 2:33 pmBLUEPUPIL написа:
...
Въпросът е екзистенциален, могат ли
брутализирани индивиди с един чувал
ел. липси да реализират качествена ел. инсталация (с лесна поддръжка)?
:lol:
...
Зная, че няма да получиш успокоение- невъзможно е човешко същество да ти го причини.
Все пак, мога да отговоря само от свое Име- Да.
Дори не знаех, че реализирам нещо, а строях домът за семейството си.
Имах минимум познания, които бяха достатъчни както за инсталацията, така и за всичко останало.
Вече 30 години съществува този Дом и да призная пред Форума, най безпроблемна за поддръжка е била ел инсталацията Му. Т.е- никаква.
Затова си ми смешен, Бълу.
Както и всеки важен с познанията си в няква ограничена област, което го издига в облаците, но само в собствените му очи.
Не е задължително да слизате на земята.
BLUEPUPIL - майстор
вт ное 14, 2023 6:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт ное 14, 2023 2:33 pmBLUEPUPIL написа:
...
Въпросът е екзистенциален, могат ли
брутализирани индивиди с един чувал
ел. липси да реализират качествена ел. инсталация (с лесна поддръжка)?
:lol:
...
Зная, че няма да получиш успокоение- невъзможно е човешко същество да ти го причини.
Все пак, мога да отговоря само от свое Име- Да.
Дори не знаех, че реализирам нещо, а строях домът за семейството си.
Имах минимум познания, които бяха достатъчни както за инсталацията, така и за всичко останало.
Вече 30 години съществува този Дом и да призная пред Форума, най безпроблемна за поддръжка е била ел инсталацията Му. Т.е- никаква.
Затова си ми смешен, Бълу.
Както и всеки важен с познанията си в няква ограничена област, което го издига в облаците, но само в собствените му очи.
Не е задължително да слизате на земята.
:arrow: Битката не е „електрическа“, а е за
бъдещето на България!
:wink:
hidrazin - майстор
ср ное 15, 2023 12:36 pmBLUEPUPIL написа:
Битката не е „електрическа“, а е за бъдещето на България!
Хубавото е че светлото бъдеще на България не включва самозванци като Блуето…
Аман от некадърни инвеститори,изпълнители, надзор … и най-вече проектанти…
Последните - най-важно да си приберат незаслужено високата “индулгенция” …. :-D
:partyman:
P.S. Блуе, хубавото че спря простотиите в тема ел…
gogo7777 - майстор
ср ное 15, 2023 12:36 pmBLUEPUPIL написа:
.....
:arrow: Битката не е „електрическа“, а е за
бъдещето на България!
:wink:
През 90-те години на миналия век, в България на "Кръглата маса" след дебати между експерти се установи, че Електрическият стол е опасен.
Поправка в закона, както и в "Наредба 3" наредиха на "стола" да се монтира ДТЗ.
:drinkers:

ПП...и забележи...стола не е от железо, а от дръво :-D
Andri01 - майстор
И с кожени ремъци,а те са изолатор.така,че няма нужда от ДТЗ. Особено като седне тъщата.
BLUEPUPIL - майстор
И така, бавно и полека (заради голямото съпротивление) стигнахме до същината на проблема, парите. И благодарение на тъпите к..... във форума (електорат) и в политиката (политици), хоби, лентоотрезната машина за метал от 500лв става 800-900лв.
Защото, объркани хора, заразени със злото, насадено от съветите, изграждат жалка картина. Смесица от простотия и завист. Един голям чук и ежедневно си набивайте в промитите мозъци, неудобната истина, че можем да живеем, тук и сега с поне два пъти повече пари.
Ос$ахте и форума и държавата и себе си.
В стил Гео Милев, гребла, лопати......
Ринат. Изриват бълвоча, фекалиите и антибългарската пасмина. Със закон задължиха червената блудница да приема антибиотици, за да се ограничи риска от предаването на комуналната зараза. Битката е кървава. Демонтажът на червения капитализъм взема своите жертви. Не дават крадените пари, с които манипулират хората. Резултатът е налице, бедност и социална поквара.
Марш, вън от храма български.
schuldiner - майстор
вт ное 14, 2023 9:23 amhidrazin написа:
вт ное 14, 2023 1:55 amschuldiner написа:
Това как са укрепени колците си е отделно... И просто съм сигурен, че вертикално не е най-добрата им позиция, ама с инвеститорите не се спори :)
? Предлагаш да са с някакъв ъгъл спрямо хоризонталата ли?
:partyman:
Първо не исках да отговарям, щото знам ли колко е правилно, но завчера се наложи... трябваше аварийно да укрепваме една шатра върху тревичка - шнур с 40 см колче към основата на наветрената страна под ъгъл около 45 градуса и втори на три метра с колче под ъгъл 20-25 градуса. Такива са ми спомените от палаткаджийството, не помня къде какво съм чел. Две въженца, две колчета и устоя. При фотоволтаиците сигурно няма да е достатъчно толкова просто укрепване при подветрената страна, но все пак принципът е, че колците са под ъгъл.
hidrazin - майстор
пон ное 20, 2023 7:30 amschuldiner написа:
... но все пак принципът е, че колците са под ъгъл.
Може и така да е. Има някакъв резон в твоите мисли.
Аз не мога да дам мнение пък и ще трябват сметки.
Но определено монтажа(набиването) по ъгъл ще е цяло приключение или по-скоро цирк.
Особено като знам какъв е зора с вертикално набиване в каменист терен. Първа проба с 10 кола и няма 3 кола които да са в една равнина. :-D
Наложи се предварително пробиване на 16 000 дупки в терена на метър дълбочина, запълване с трошена фракция, трамбоване и чак тогава набиване.
За мека почва бирата е друга. За там има винтове за почва. Ей тези съм ги снимал в един завод до Шанхай. Вече и у нас има такива.
Дори в кварталния магазин...

Прикачен файл:
Винтове почва.jpg

:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Литнали покриви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: