Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pavelvasilev - специалист
Какво мислите за варианта да използвам за стените топлоизолационнен тапет 4 мм, стаята е северна, отоплението ще е с климатик, преди 2 месеца го монтирахме и още не е пускан освен при монтажа за проба, преди се е отоплявало на печка за дърва, ходи се предимно в топлите месеци, зимата не ходим, хем да направя лека вътрешна изолация, (външна изолация по-нататък ще се прави) и стените ще ги направя по-най лесния за мен начин, имам опит с лепенето на тапети когато беше на мода, само за тавана мисля да пробвам дирекно с този финиш на кнауф и колкото толкова?
Бако_Патъра - специалист
Въпрос на личен избор. Аз не бих се опаковал в гол стиропор. Че и с някво тежко лепило за пластмаса отдолу. Неотдавна и аз ги мислих тия мързеливи работи, докато не отидох да натоваря 5 торби материал и да си кажа - айде бако, матриала тебе чака, няма кой :-D ... и оттогава все търся какво да шпакловам :lol:
miroki - майстор
Ако не ти се шпаклова, няма нужда и от стиропор. Вземаш релефни тапети и готово. Мисля го написах по-рано. А може и боя директно. Играчката с четката е по-голяма. Но когато си е за ходене от време на време става. Стига да не се търси нещо кой знае какво. Имам ги и двата варианта на къщата на село. Там само на мен ми дреме, как изглежда. И без това се влиза само за спане.
Въпрос на възможности, нямам предвид финансови.
pavelvasilev - специалист
Ще взема от тази шпакловка на кнауф и ще почна да измазвам тавана, ако се получи добре ще направя така и със стените, ако не се получи добре на тавана, то тогава ще сложа релефни тапети за стените и да се приключва, за съжаление единственото ми свободно време е само един ден в седмицата, пътувам сутринта, правя ремонта и се връщам вечерта, става много бавно заради ограниченото ми свободно време и затова не искам да си усложнявам излишно ремонта, а и всичко го правя само аз, затова се съобразявам с възможностите си и да не си усложнявам излишно с ремонтите.
miliad - майстор
Оф. За чий ги търсите съветите като не възприемате?
Действай! Опита учи.
Каквото имаше да се каже, беше казано.
nork - специалист
пон май 20, 2024 7:45 pmpavelvasilev написа:
Ще взема от тази шпакловка на кнауф и ще почна да измазвам тавана, ако се получи добре ......
Ми няма да се получи добре :axe:
Да ти го кажа така:
Учиш азбуката и тогава пишеш, а ти искаш съчинения да правиш........
Не можеш да започнеш от най трудното с неподходящ материал и да очакваш чудо
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 20, 2024 2:15 pmpavelvasilev написа:
...не търся да са идеално гладки стени
Ами тогава махни думичката финиш, която е за фино и действай с която и да е гипсова шпакловка.
chapara - майстор
Уф, нашия приятел, обещания и....
Толкова незнание на куп, ми идва в повече!

Дерзайте😄
chapara - майстор
Една шпакловка за да бъде изпълнена добре има няколко компонента. В случая на стара основа.
1. Да се види здравината и чистотата на осовата. В случая траябва да се изпръская с нещо обезпаразитяващо. Най бюджетно разтвор с белина.
2. Основа на шпакловката. Гипсово лепило през цяло с дълга маламашка на две ръце в две посоки на 90градуса, без да се трупа.
3. Шкурене, поправки и...
4. Минаване две ръце с фнишна шпакловка, като след всяка се шкури с шкурка 180 -220.
5. Грунда нарочно го пропускам, защото запарва помещенията отвратително. По добре е накълваване на основата с остро чукче или надраскване ба основата.

Само финиши са го казали колегите, не става. Само ще си хвърлиш парите и на всичко от горе ше компрометираш основата. Ако е слаба основа положи с лепило пвц мрежа при първа ръка. Ако има постна боя, измий я и накълцай.

Това е положението.
gogo7777 - майстор
Понеже съм фен на варта, моето предложение е вар и пердашка. Лесно, бързо и супер чисто.

Тема "Каква готова смес за финно шпакловане на стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: