• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
boqnkov - специалист
1. Добреее... ето, че не се бях сетил за термомостовете, които се получават при колоните -> стириопор върху горната плоча. Това за първи ред зидария и полистирол бетон не го разбрах. :sad: Говориш за първи ред зидария в подпокривното ли (надзида)? Как се изпълнява това? За подовата плоча нужно ли е да правя нещо откъм топлоизолация на фаза груб строеж или тя после ще се мисли? Топлоизолацията ме вълнува дотолкова, колкото да не допускам фундаментални грешки в грубия строеж, които ще са непоправими след това.
Благодаря за съветите!
Tsilkov - майстор
Ти тея при колоните няма да ги избегнеш, но те са 3-4% от площа. Мисълта ми е да избегнеш и тези между зидове-ивични основи които са доста. За целта първия ред зидария го правиш така:
Изображение
dimitrov - напреднал
Извинявам се на колегата, че пиша в темата му, но ако не е тайна защо не продължихте стените със същия материал, а само първи ред?
Tsilkov - майстор
Защото е избран вариант с класическа керамична зидария -тухли.
dimitrov - напреднал
Да, разбира се, но питането ми беше защо? Изправен съм пред дилемата дали с такъв материал или класическото. За да не спамим по темата бих
Ви бил благодарен за няколко изречения и на лични. Поздрави и приятна вечер!
boqnkov - специалист
Тези блокове само по външните стени ли да ги сложа или навсякъде където ще има стени? На надзида да слагам ли от тях или няма смисъл при положение, че е необитаем?
Tsilkov - майстор
И на вътрешните и на външните. Смисълът им да не се предава топлина от зидът към ивичните основи. Те заедно с изолацията над плочата ти образуват 96-97% топлоизолирана към земята сграда :wink:
Надзида и обитаем да беше пак няма за какво да ги слагаш освен ако нямаш термомост нагоре.
gechev - специалист
Прикачен файл:
DSC06984.JPG
Това е сграда изцяло построена със зидарски блокове от полистиролбетон.
StanZ - специалист
boqnkov написа:
1. Добреее... ето, че не се бях сетил за термомостовете, които се получават при колоните -> стириопор върху горната плоча. Това за първи ред зидария и полистирол бетон не го разбрах. :sad: Говориш за първи ред зидария в подпокривното ли (надзида)? Как се изпълнява това? За подовата плоча нужно ли е да правя нещо откъм топлоизолация на фаза груб строеж или тя после ще се мисли? Топлоизолацията ме вълнува дотолкова, колкото да не допускам фундаментални грешки в грубия строеж, които ще са непоправими след това.
Благодаря за съветите!
Здравей Боянков,

По случайност с теб движим нещата успоредно тази година. Рядко давам акъл по форумите, защото тук мнения колкото и потребители и понякога с идеята да си помогнем се получава обратен ефект. Термоизолацията (говорим за настилката) за предпочитане под бетона. "За" и "Против" е дълга тема, а в моя случай на база личен практически опит в строителството. Ето какво направих аз. Застелих 5см. фибран (това е минимума, а при мен е макса който мога да си позволя) а в ляво до входа ако обърнеш внимание има еркер 60см. Там кофража го свалих с 10см и положих толкова фибран, като предварително прекарах и дюбелите. Термомостовете с ивиците създават малко грижи, но е много важно външно термото да го пуснеш под Кота 0. Това за сега :) ... дерзай и само напред. Като ми остане малко време ще сложа няколко снимки и в моята тема.

Прикачен файл

20140917_153211.jpg

Прикачен файл

20140913_095533.jpg
Tsilkov - майстор
StanZ написа:
а в моя случай на база личен практически опит в строителството
Нямам намерение да се заяждам (всеки си решава какво да прави), но ще ти бъда изключително благодарен ако ми разясниш в какво се изразява " практическия опит" за термомостовете, топлопреминаването и загубите за отопление през годината? Теоретично е ясно че не си направил нищо (пък и вярвам се гордееш с това) - нито си сметнал термомоста с Therm или нещо подобно, нито си смятал годишния баланс на топлозагубите. Интересно е обаче към "практическата" част как подходи - сложи някакви датчици по целия под или построи две абсолютно еднакви сгради едната с изолация пода а другата над плочата и ги измери за една година?
StanZ написа:
Застелих 5см. фибран (това е минимума, а при мен е макса който мога да си позволя)
Еми как да имаш повече възможност фибрана е 200 лева за кубик а твърдия стъропор 80-100 лева за кубик, ама отдолу не върви да сложиш стиропор.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33

Тема "Строителство на къща - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: