• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ivouz - специалист
За издънките ,някъде прочетох във форума (не съм го опитвал)дупка със свредло 3-4 мм. спринцовка с концентриран раундъп но като се активизира сокодвижението .
M.Yankov - специалист
ivouz написа:
За издънките ,някъде прочетох във форума (не съм го опитвал)дупка със свредло 3-4 мм. спринцовка с концентриран раундъп но като се активизира сокодвижението .
Благодаря ти, ще опитам на няколко места и така. Казаха ми също така, че ставало много ефикасно и с малко веро в разтвора.
ivouz - специалист
Верото според мен е ако ще пръскаш листната маса за по добра спойка но в този случай.....
M.Yankov - специалист
Един въпрос относно дървената конструкция на терасата.

Скицирах го набързо, но мисля, че се разбира.
Правилно ли е като конструкция това, което съм начертал?
Това е лицевата страна, а към стената мисля да хвана с анкери греда (5/10 примерно) от край до край, върху която ще легне ламперията. Нужно ли е да подлагам с подпори или анкерите са достатъчни, и ако да, колко на гъсто да са?
За ламперията водя преговори за едни чамови траверси, ще излезе много здрав материал.

п.с. снимки в процеса на работа :)

Изображение
M.Yankov - специалист
Започнахме със стените, последва пода. На пода ударихме на солидна скала (изглежда половината къща лежи на нея, защото стигаме до тая скала, като правихме основите на колоните за терасата от вън... може би, затова и приземния етаж е само на едната половина на къщата) и така... нямаше как да свалим още малко. Заравнихме и трамбовахме с филц, армировъчна мрежа плюс 6мм арматура набита в стената и замазка. Това е по пода, няма фибран няма найлони няма хидро. Смятам че това му изпълнение е достатъчно. Дано.

Когато имахме окончателното ниво започнахме и с преграждането. ИТОНГА е 10см. На всеки втори ред има арматура хваната за стената. За щурц ползвахме обикновен бетонен кол. Армиран бетон... здраво, даже прекалено здраво :) Вече можехме да сложим и вратата.

Фибрана от страната на коридора, няма никакви изолационни идеи. ИТОНГ-а е 10см, а скарата на вратата 14см. От вътрешната страна изравнихме вратата точно на ниво с фаянса. От страната на коридора разликата компенсираме с 2см. фибран. Шпакловката довършва напълно нещата. Первазите и воала!

Онова кранче, което се вижда на високото на лявата стена ще е за пълнене на соларния бойлер. Пусната е инсталацията до покрива, но не е инсталиран самия бойлер. Ще покажа нагледно, когато го сложим.

Иии банята е почти готова :rock:
Няма кой знае какво за коментиране... никакви спънки в процеса на изграждане.
Остана фугиране и поставяне на санитарията и аксесоарите. След фугирането ще обравотвам прозорчето, за да не набия предварително фугите с прах и боя. Цвета му ще, като на кафевите плочки.
Получава се много добре. Бавно и славно, на мен ми харесва как се развиват нещата.


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
chapara - майстор
Важното е на теб да ти харесва :!: :!: :!: Не го казвам с ирония, ама на мен тия черните плочки в комбинацията хич не ми допадат. От икономия ли , от друго ли, ама си развалил целия дизайн :toimonster:
ivanj - специалист
chapara написа:
Важното е на теб да ти харесва :!: :!: :!: Не го казвам с ирония, ама на мен тия черните плочки в комбинацията хич не ми допадат. От икономия ли , от друго ли, ама си развалил целия дизайн :toimonster:

+1
M.Yankov - специалист
Дизайна не е важен! Използвам, каквото има останало из къщи от предни ремонти.
Изпълнението как е? Това ми е второто лепене на плочки :-D Наклона на пода май стана повече от необходимото, но майната му - поне е сигурно че няма да задържа вода :-D

ИТОНГ-а щях да го начаткам така, добре че един съсед ми каза за армирането. Гледам да не задавам много въпроси тук, че да не пълня темата с глупости :)

Снощи фугирах (в св. кафяво) наистина стои много добре (дори тъмната колона) Ще пусна някоя снимка като сложа останалата санитария, осветление и аксесоари.

Тази вечер ще довърша шпакловката в коридора. Вратата стои много добре на бялата стена :)

В заключение: на мен ми харесва :partyman:

П.С. сгреших само, че оставих един кабел за осветлението. Сега като оглеждам щеше да е добре да има едно основно осветително тяло над вратата, а това на стената, където ще е мивката да е допълнително с пуск от там. Но все пак има варианти, докато не съм затворил тавана. Надявам се да ме озари идея... бих се радвал и на съвет!

П.П.С.
Дизайна не е важен!
естествено, че е важен. Наистина рискувах с комбинацията, но в крайна сметка ми хареса. Стана по разчупено. А след фугирането се придоби и цялост.
chapara - майстор
Черните плочи като е така, можеше да ги разхвърляш асиметрично на всякъде м/у светлите, щеше да е по дизайнерско, нещо от сорта:

Изображение

Изображение

, но нещата са свършен факт. За допълнително осветление нещо на тавана :wink:
M.Yankov - специалист
Да изглежда има варианти но свърши вече :)

Приключих шпакловката.
За сега само антрето защото, след корекциите по голямата пукнатина над вратата (от първите постове) стената си изглеждаше откровено крива. Сега нещата са ОК.
Стаите за сега са на стендбай.... живот и здраве като дойде време за първото освежаване ще ги шпакловам и тях.

Ето и няколко снимки с фугата и ревизиите.


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 27

Тема "Преустройство на селска къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: