• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Фитилчо написа:
Евтино ОСБ някъде, отстъпkи.. нещо ...? Някой да е търсил, да е намирал.Просто досега не съм търсил такова нещо.
Реших да рискувам да направя истински L-Joist-и.
Дебелината,която ми трябва е 18 мм.
:arrow: http://www.shperplat.com/kofraj.php
lov - майстор
Макар че ще правиш друго а не обшивка мнението ми за ОСБ плоскостите е доста крайно и отрицателно като материал. Веднъж в живота и аз да съм на едно мнение със жената. Между впрочем точно това е завършила и се е занимавала с производството на такива плоскости. Вика ти на едни трески с трици и лепило ли ще залагаш. Става ама само за декорация или временни решения един качествен шперплат е много по устойчив. Та се замисли по въпроса. В друга тема питах кое е по удачното. Заложих на мнението на доказал се специалист за дъски. И сега след като ударих калема с тях излиза дори леко по евтино.Е вярно някой ще каже по трудно и повече труд но като махнеш загубите от отпадъка при разкрояването става почти същото.
Фитилчо - майстор
Само да разясня, Джоистите, ще ми надигнат само за да мога да сложа 20 см вата, нищо няма да носят. Носят металните ферми, и върху тях дъсчената обшивка ...

Доколкото видях на 1 четене, 18 мм шперплат е 80 лева листа... :razz:
Вадим Владимиров - специалист
Каква цена гониш и какво количество ти трябва? Замисли се на варианта с ферми.
BLUEPUPIL - майстор
lov написа:
Вадим Владимиров написа:
Записвам се и аз да я следя. Но нека да е в духа на форума.
Търгашите нямат място тука но на тебе съм ти сърдит за затритата тема щото сега ми трябва снимковия материал от майсторлъка ти как се прави обшивката на комин.
Ето..... Третата спъпка липсваше в затритата тема.
Прикачен файл:
CHIMNEY.jpg
egomen66 - майстор
Това , трите стъпки , за захващане на два листа ламарина , при фалцов покрив ли е? И СТИГА СТЕ СЕ ЗАЯЖДАЛИ...а карайте по същество. :-D
VLADO66 - майстор
Не е като да няма :) viewtopic.php?f=47&t=39796&start=60
BLUEPUPIL - майстор
VLADO66 написа:
Не е като да няма :) viewtopic.php?f=47&t=39796&start=60
Вадим Владимиров написа:
................. скопчана ламарина.
Не е дадено "скопчаването"? Защото там се крие дявола.... И досега (03.09.2015) не съм видял да сте направили обшивка на комин с гърбица, което е най-доброто решение за оттичане на водата.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (11.44 KиБ) Видяна 1636 пъти
Последна промяна от BLUEPUPIL на чет сеп 03, 2015 3:15 pm, променено общо 1 път.
egomen66 - майстор
При така зададения захват , не се ли получава уязвимо място. Ламарината дадена в черен цвят ( от горната фигура ) прави джоб , в който лежат двата обработени края на ламарините.Естествено , не става на въпрос , за неръждаемите ламарини. В този джоб , не с ли събира вода , от влага , конденз и др. фактори.Разсъждавам писмено ( на глас ). Те тези неща , отдавна са измислени сигурно. :partyman:

п.п. Комин с гърбица....добре. А когато комина е точно до билото.... Препратката на Владо е добра. В тема с различна тематика , са качени снимки с практическа (визуална) насоченост .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Покрив - НАПРАВИ САМ...Алтернативни решения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: