Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Киррил - специалист
Явно Хидрофобен шперплат ще е проблем тогава. Не си представям стая в която тавана е в хоросан целият и един метър от едната страна е в шперплат. Тогава се отива при вариант дъски/ламперия. които са необработени, или гипсoфазер за външни стени.
Благодаря за уточнението.
MamaMy - майстор
Има и обикновен шперплат. Той си е многослоен фурнир. С накована мрежа се шпаклова без проблеми, работи се бързо и лесно заради площта. Забравете старите методи с рогозки, чоп и слънчогледови стебла.
chapara - майстор
MamaMy, всичкия шперплат, импрегнирано и неимпрегнирано ОСБ което съм виждал на покрив без 3—4см. дъсчена обшивка под него, дори на скара 50см. провисва с времето. Почти съм убеден по тази причина, че първото компрометирано нещо ще е шпакловката :? Още повече ако покрива ще е с керемиди, но и без тях. Въздушна влага и 15см. сняг и сме в мармалада.
Колегата не споменава какъв е бил и какъв ще бъде кърпежа, но вероятно керемиди?
B0bi - специалист
Как се кове мрежа за шперплат на тавана? С какво?
Не съм шпакловал шперплат. Някакъв грунд?
Слагал съм, но на фибран със залепване - една ръка шпакловка и веднага мрежата с притискане с шпаклата. Като как си се процедира при термоизолация със стиропор/фибран.
С чоп и слама не съм мазал, но съм мазал на рабица и само с гасена вар за основа върху летвите (надялкани).
Съмнява ме, че днес изобщо някой ще се навие да го прави.
Киррил - специалист
Компрометираният таван на стаята е с размери около 3,5 х 1м ширина е в една от стаите. Над таваните на стаите има подпокривно пространство и керемиден покрив. Не съм се качвал над тавана на тази стая и не знам какво има отгоре. Гледал съм го само от долната страна . Капало е от счупена керемида на покрива и е прецакало тавана с хоросана покрай едната страна. Останалата част от стаята е без дефекти.
MamaMy - майстор
Пластмасова мрежа за шпакловка се кове с такера. Става супер бързо и здраво.
kr1100 - майстор
пет яну 19, 2024 5:24 pmКиррил написа:
....Гледал съм го само от долната страна . Капало е от счупена керемида на покрива и е прецакало тавана с хоросана покрай едната страна.
Лекичко малко цялостно ремонтче на покрива.
Няма инфо колко е годишен покрива, какви са керемидите и т.н.
Стари керемиди се цепят и напукват, особено на тип Марсилски ребрата къдетосе препокрива със следващата се разпадат и водата се стича настрани. 1 керемида проблемна - може да е почти на върха , а теча да е много надолу - водата се стчиа надолу и търси пролуки. А и щом покрива няма мембрана и подобна за водата отпиши малката занимавка.
chapara - майстор
Ама и ти Киррил умело ни сугестегираш и ни вкара в заблуда, вероятно от незнание.

Ами кви са тия плоскости и глупости?
Тавана трябва да се възстанови в прав текст. Сега пак не каза в момента какво е покритието от долу. Кал и слама или кво?
Оправяте покрива първо, как, е друга тема. Сменяте всичко изгнило и го правите да не тече. Под керемидите препоръчително 4,5мм! битумна мушама. Чакате няколко хубави дъждове. После възстановявате така както е било до сега, без нови и заменени матеряли. И направи снимки от горе, от долу. Иначе, толкоз. Така ще е най ефтино. Казвам как се прави от опит!
schuldiner - майстор
Нали ме викат за разни консултации... Безценно е на по-близки хора като се позамисля, па отсека: Тц, тука трябва фадрома :-D :-D :-D и такъв - кимам умно...
Киррил - специалист
пет яну 19, 2024 6:01 pmchapara написа:
Ама и ти Киррил умело ни сугестегираш и ни вкара в заблуда, вероятно от незнание.

Ами кви са тия плоскости и глупости?
Тавана трябва да се възстанови в прав текст. Сега пак не каза в момента какво е покритието от долу. Кал и слама или кво?
Оправяте покрива първо, как, е друга тема. Сменяте всичко изгнило и го правите да не тече. Под керемидите препоръчително 4,5мм! битумна мушама. Чакате няколко хубави дъждове. После възстановявате така както е било до сега, без нови и заменени матеряли. И направи снимки от горе, от долу. Иначе, толкоз. Така ще е най ефтино. Казвам как се прави от опит!
В случаят въобще не става дума за ремонт на покрив и никой не пита за него как да стане. Покривът наистина подлежи на препокриване, но ще го прави бригада когато времето е подходящо. Предполагам, че ще се прави така както го описвате.
Човекът първо си е наумил да си оправи тавана в стаята за живеене и иска съвет с какви материали да го направи. В момента собственикът го няма и не мога да направя снимки.

Тема "Частичен ремонт на таван от гредоред." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: