Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
росен - напреднал
Фитилчо написа:
росен написа:
Така сееееега да изкажа общото си мнение за вратите като дърводелец така метална врата се разбива за максимум минута моя дъбова врата от скъпия ми модел 80 %неразрушима незапалима същосамоче да одбележа вратата е дебела 6.5см :tonqe: а и има и метал в нея

Това е несериозно ....
Аз ще ти направя една от 2.5 ламарина и ще те викна да я разбиеш з аминута :lol:[/quote
Последна промяна от росен на пон яну 12, 2015 5:28 pm, променено общо 2 пъти.
росен - напреднал
Фитилчо написа:
росен написа:
Така сееееега да изкажа общото си мнение за вратите като дърводелец така метална врата се разбива за максимум минута моя дъбова врата от скъпия ми модел 80 %неразрушима незапалима същосамоче да одбележа вратата е дебела 6.5см :tonqe: а и има и метал в нея

Това е несериозно ....
Аз ще ти направя една от 2.5 ламарина и ще те викна да я разбиеш з аминута :lol:
Да стига да си от варна мога да демонстрирам мини оксижена какво може
росен - напреднал
Christo написа:
Нека не противопоставяме ламарината на дървото. Аз написах "метална", защото мястото е западно изложение, лятно време вратата се пече цял след обяд. Колко градуса става, не съм мерил, но за 50 години от точността на сглобките не е останало и помен. Зимно време пък си става доста студено. Материалът е бил качествен дъб, но лепено с туткал, после ленен безир, после някакви лакове, каквито имало едно време и така...Давам си сметка, че хубавата врата е скъпа. Ако е от дърво, то трябва да е добре обработено, така че да е устойчиво на атмосферните промени, трябва да е и красиво, всеки ден ще минавам покрай нея. Това значи импрегниране/лакиране с читави материали. Уплътненията са задължителни и трябва да са предвидени конструктивно или във вратата, или в касата, или и в двете. Купени самозалепващи се боклучета просто са извън дискусията. Трябва и праг. Същото може да се каже и за металните врати. Залепено фолио от външната страна колко ще трае? Една зима и едно лято. Ми къде ще обезмаслим вратата 100Х210 преди да я боядисаме? От къде ще доставим ламарина по-дълга от 2 метра? Ако правим врати серийно, ясно, на рулони, ами ако е една, както в моя случай? С какво изобщо ще я боядисаме? Ще има и проблем с топло изолацията. Как ще я постигнем? Изобщо това е работа за добре оборудвана работилница минимум, била тя дърводелска или за металообработка. Майсторлъкът се подразбира, както и изискваната точност на изработката. Подразбира се и че конструкцията е добре обмислена предварително. Ясно е, че всяка врата може да бъде разбита. Къщата все пак не е в гората. Ако някакви хора дойдат с чукове, машини и т.н. и вземат да дънят по вратата, все някой ще ги види от комшиите. И сега, като има вероятност все пак вратата да бъде разбита, да сложим завеса вместо нея или по-голям камък на входа?
Навремето са лепяли дарвото с туркал сега с полеритан
thinkpad - майстор
росен написа:
Да стига да си от варна мога да демонстрирам мини оксижена какво може
Пак сте несериозни. Аз пък мога да донеса Щилка-та и да ти демонстрирам какво може да направи с дървена врата..
Обикновено крадците не ходят въоръжени с оксижени. Има решение за селска къща с решетки, които имат шпилки през стената и от другата страна са скрити в мазилката планките и болтовете, за да не е грозотия.
Последна промяна от thinkpad на пон яну 12, 2015 5:55 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
росен написа:

Това е несериозно ....
Аз ще ти направя една от 2.5 ламарина и ще те викна да я разбиеш з аминута :lol:
Да стига да си от варна мога да демонстрирам мини оксижена какво може[/quote]

Ела да отрежеш с твоето оксиженче врата, правена от мен. Не за 3 минути, а за 3 дни не можеш да проникнеш през нея.
росен - напреднал
thinkpad написа:
росен написа:
Да стига да си от варна мога да демонстрирам мини оксижена какво може
Пак сте несериозни. Аз пък мога да донеса Щилка-та и да ти демонстрирам какво може да направи с дървена врата..
Обикновено крадците не ходят въоръжени с оксижени. Има решение за селска къща с решетки, които имат шпилки през стената и от другата страна са скрити в мазилката планките и болтовете, за да не е грозотия.
Да с щилката обаче ще те чуе цялото село с оксижена едва ли но апирам да споря понеже съм дърводелец не се занимавам с метали
росен - напреднал
Чираче написа:
росен написа:

Това е несериозно ....
Аз ще ти направя една от 2.5 ламарина и ще те викна да я разбиеш з аминута :lol:
Да стига да си от варна мога да демонстрирам мини оксижена какво може
Ела да отрежеш с твоето оксиженче врата, правена от мен. Не за 3 минути, а за 3 дни не можеш да проникнеш през нея.[/quote]
Човек живееш в нвкав измислен от себеси свят
Чираче - майстор
Росене,
Възможно е да живея в измислен свят. Готов ли си да се обзаложим, че няма как да влезеш през метална врата, направена от мен за 3 минути с твоето оксиженче?
Последна промяна от Чираче на пон яну 12, 2015 7:29 pm, променено общо 1 път.
thinkpad - майстор
росен написа:
Да с щилката обаче ще те чуе цялото село с оксижена едва ли но апирам да споря понеже съм дърводелец не се занимавам с метали
Човек, ако носиш оксижен, защото никой няма да те чуе и види? :lol:
Фитилчо - майстор
Кво прайш ве?!?!
-Емиии, е го е, носим си оксижен :lol: да си имам да си харча :lol:

Тема "Входна врата на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: