• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Стефко - специалист
Колега vipltd,
Всеки проект е специфичен, и сам за себе си е актуален. Твоя пример е за твоя проект. С всичките му аспекти и цени.
vipltd - специалист
Цени не знам,но детайлите би трябвало да са еднакви,освен ако няма да зарибява мазето.
Tsilkov - майстор
vipltd написа:
Цени не знам,но детайлите би трябвало да са еднакви,освен ако няма да зарибява мазето.
Абсолютно подкрепям.Проекта със иконмическите и функционалните му аспекти може да са различни ,но детайилите и работите които трябва да се извършат са все аналогични.
mitaka_vk - специалист
vipltd написа:
Цени не знам,но детайлите би трябвало да са еднакви,освен ако няма да зарибява мазето.
Абсолютно вярно, може на всички да им се струва че едно мазе е просто известно количество бетон и арматура, но като се опре до детайлите и тогава става интересно.
Както някой беше казал "строителството е проста работа, но не е за прости хора".
Съжалявам ама когато се започне подобно начинание /строителството/ винаги обръщайте внимание на детайлите там винаги е разковничето и там отиват големия процент от стредствата които изобщо не са били предвидени.
romanpm - майстор
timon_tg написа:
явно трябва на направя първо някакво проучване каква е почвата и колко на дълбоко ще трябва да се копае и дали има подпочвени води.
Терена е равен като тепсия, но с това лято и есен без грам дъжд, не знам какво ще покаже проучването и дали ще е достоверно.
13 години я имаме на равно место е , веднъж се наводни и поради липса на наклон и канал е невъзможно дренирането , водата в отдалечената сонда бе на същото ниво с мазето :|
tretre - специалист
Не забравяйте да извадите стойността на нулевия цикъл от стойността на мазето!
Ако не правиш мазе, нали не почваш с тухлите върху тревата?
jorro67 - напреднал
Може и да изглежда цинично но народа е казал:
Камък без лици
Жена без Ц.....
И
Къща без маза
Е.. ги в г..а :lol:
ijs - специалист
Аз сам направих мазе само под банята заради тръбите...
firediesel - специалист
И аз се чудих доста така и накрая реших с мазе. За мазето ми отидоха около 50 м3 бетон (70 м2, 1,5м в земята и 1 м над нея).
valentin112 - специалист
firediesel написа:
И аз се чудих доста така и накрая реших с мазе. За мазето ми отидоха около 50 м3 бетон (70 м2, 1,5м в земята и 1 м над нея).
Струва си, сега ако не си го оценил , след време оценката ти е шестица с няколко плюса =D>
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "къща с мазе или без ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: