Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dpp - специалист
вт апр 26, 2022 2:33 pmanswerseeker написа:
Здравейте dpp, предстои ни същото упражнение - баня на втори етаж в къща гредоред, и се чудим как да го направим. Бихте ли споделили как направихте мръсните канали под/над панелите? При нас ситуацията е следната - между носещите греди има дъски, над тях пръст и ние отгоре преди няколко години сме слагали влагоустойчив OSB. В момента над OSB-ти има и дюшеме, което ще махнем, но OSB мислим да оставим и да работим над него. Ще съм благодарна на всякакви съвети. Благодаря! Ето и снимки. viber_image_2022-04-26_14-30-32-939.jpgviber_image_2022-04-26_14-30-32-842.jpgviber_image_2022-04-26_14-30-32-764.jpg
Ами при мен вдигнахме с 12см нивото с греди, между които излезе Ф110 и 50 за сифона. И понеже зад гърнето имам кумин, нямаше как да изляза директно отвън със Ф110/ ако имах, щях да вдигна пода само със 50-60мм, колкот е Ф50 за сифона/, затова Ф110 излезе през пода и вдигнах повече нивото.. Самите тръби на сиона ги хванах със скоби по дължината на ребро отдолу за наклона, отгоре ОСБ и Аква панел.. Ако е за тая баня която сте снимали, всъщност вие вече имате отвод на мръсна вода зад гърнето, там разчистете и сложете сифон, вързан към тая изходяща Ф110 тръба. Отгоре Аква панел и редите плочки с наклон към сифона, с по дебело лепило за да го постигнете тоя наклон и така..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт апр 26, 2022 2:33 pmanswerseeker написа:
Здравейте dpp, предстои ни същото упражнение - баня на втори етаж в къща гредоред, и се чудим как да го направим. Бихте ли споделили как направихте мръсните канали под/над панелите? При нас ситуацията е следната - между носещите греди има дъски, над тях пръст и ние отгоре преди няколко години сме слагали влагоустойчив OSB. В момента над OSB-ти има и дюшеме, което ще махнем, но OSB мислим да оставим и да работим над него. Ще съм благодарна на всякакви съвети. Благодаря! Ето и снимки. viber_image_2022-04-26_14-30-32-939.jpgviber_image_2022-04-26_14-30-32-842.jpgviber_image_2022-04-26_14-30-32-764.jpg
Душкабина с помпа
galin56 - специалист
DPP, понеже виждам, че си още активен във форума да те питам със отзиви за банята. Купих миналата есен стара къща строена с единички и греди между първи и втори етаж. Вестибюла на втория етаж мисля да го правя на баня и да стане етажа от 3 спални и баня с тоалетна. Чудя се дали да изрина каратавана(пода) до гредите и да направя върху тях армирана замазка закотвена във стените или да ползвам твоя метод с ОСБ и тези панели отгоре. Ти върху гредите ли го прави или не изрива до гредите. За директно върху гредите ако един слой ОСБ е малко мога да кръстосам 2 слоя и отгоре слой панели. Тъй като този вариан за под е все пак еластичен има ли опасност да се разхлопат плочките или цепнат по фугите тук там. При теб как е? Разпитвам защото това ми се вижда по-лесен вариант. За един ден съм ги наковал плоскостите и на другия мога да почна да лепя плочките. А с армираната замазка не знам дали въобще ще мога да се справя сам.
нед май 12, 2024 8:21 pmgalin56 написа:
DPP, понеже виждам, че си още активен във форума да те питам със отзиви за банята. Купих миналата есен стара къща строена с единички и греди между първи и втори етаж. Вестибюла на втория етаж мисля да го правя на баня и да стане етажа от 3 спални и баня с тоалетна. Чудя се дали да изрина каратавана(пода) до гредите и да направя върху тях армирана замазка закотвена във стените или да ползвам твоя метод с ОСБ и тези панели отгоре. Ти върху гредите ли го прави или не изрива до гредите. За директно върху гредите ако един слой ОСБ е малко мога да кръстосам 2 слоя и отгоре слой панели. Тъй като този вариан за под е все пак еластичен има ли опасност да се разхлопат плочките или цепнат по фугите тук там. При теб как е? Разпитвам защото това ми се вижда по-лесен вариант. За един ден съм ги наковал плоскостите и на другия мога да почна да лепя плочките. А с армираната замазка не знам дали въобще ще мога да се справя сам.
Привет, абсолютно идентично и аз започнах баня в коридор на втория етаж, върху гредоред. Но реших да излея бетон от 8 см. височина за 3.5 кв.м. върху 3 греди на разстояние от 55см.и вкопаване на арматура в стените на 8-10 см. Мисля, че ще стане по-стабилно така. :cool:
Grozdev - специалист
По горе го казаха най правилно
ДУШ -кабина.! (помпа не е задължително.)
НО каквито и щуротии да сътвори върху гредореда Някой,,
Е абсолютно ЖЕЛАТЕЛНО сифонът на пода да е прав!
( НЕ "рогов! ). Със цяла тръба минаваща през гредореда.
Заустването от долу на тавана.
Преди плочки,, Хидро-изол. Трябва да е много сериозна. И двойно усилена по всички ъгли и сифон.

П п
ако плочките са задължително
Условие,, аз бих сложил
20 мм магнезиеви плоскости и
Олекотена перлитова замазка за наклон. Останалото същото. :?


:yawinkle:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 03, 2024 4:05 pmGrozdev написа:
По горе го казаха най правилно
ДУШ -кабина.! (помпа не е задължително.)
...
Имаше снимки, канализацията бе силно другаде, затова помпата
Grozdev - специалист
пон юни 03, 2024 5:12 pmn_a написа:
пон юни 03, 2024 4:05 pmGrozdev написа:
По горе го казаха най правилно
ДУШ -кабина.! (помпа не е задължително.)
...
Имаше снимки, канализацията бе силно другаде, затова помпата

Е,, Сори не съм гледал снимки..! :?

:yawinkle:
chapara - майстор
Сега вече имама бутилови самзалепващи се ленти за вътрешни ъгли:

Изображение

Има и хидроизолационна мембрана за около 15,16лв. кв.м.

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
Правите си помещението, полагате мембраната с флексово лепило и застъпване 10см., една ръка хубава хидроизолация, плочки, и ох кеф, баня😁
Grozdev - специалист
Баня и WC върху гредоред със
Дюшеме на пода..!

[
Прикачен файл:
IMG_3542.jpg
IMG_3542.jpg (32.18 KиБ) Видяна 74 пъти
:yawinkle:

Прикачен файл

IMG_3543.jpg
IMG_3543.jpg (50.32 KиБ) Видяна 74 пъти
chapara - майстор
Това като цяло е много добро, но е компромис срещу моето предложение☝️👍Тези неща ги правех преди 20 години, с много уговорки😉

Тема "Баня върху гредоред на втори етаж.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: