Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hertpo - напреднал
ср авг 23, 2023 3:45 pmmiliad написа:
Обсъждате въпрос зададен преди две години. Не е лошо да има информация за такива казуси във форума, но все пак...
Извинявам се,не съм видял датите :-D
Bo-Yan - специалист
ср авг 23, 2023 3:45 pmmiliad написа:
Обсъждате въпрос зададен преди две години. Не е лошо да има информация за такива казуси във форума, но все пак...
Аз не обсъждам, аз имам такава къща и знам. Колегата препоръчва веднага адвокат. Все едно да вляза във форум за лозарство и да ми кажат: купи си грозде от Лидл, ще си спестиш главоболията по лозето...
hertpo - напреднал
ср авг 23, 2023 3:58 pmBo-Yan написа:
Аз не обсъждам, аз имам такава къща и знам. Колегата препоръчва веднага адвокат. Все едно да вляза във форум за лозарство и да ми кажат: купи си грозде от Лидл, ще си спестиш главоболията по лозето...
Що за глупост.
Най-нормалното нещо на света е, да се обърне човек към адвокат за проверка на документи при покупко-продажба на имот !
Особено когато има някакви разминавания в документацията !!!
Към кой да се обърне? Към автотенекеджия ли ?
И няма да ви вземе много,спокойно.Пък и ще свърши по-добре работата от вас
miliad - майстор
ср авг 23, 2023 3:58 pmBo-Yan написа:
ср авг 23, 2023 3:45 pmmiliad написа:
Обсъждате въпрос зададен преди две години. Не е лошо да има информация за такива казуси във форума, но все пак...
Аз не обсъждам, аз имам такава къща и знам. Колегата препоръчва веднага адвокат. Все едно да вляза във форум за лозарство и да ми кажат: купи си грозде от Лидл, ще си спестиш главоболията по лозето...
Колко веднага да стане, като на него това му е било дерт преди 2 / ДВЕ/ години. :?
Последна промяна от miliad на ср авг 23, 2023 4:34 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Адвокатът стигна до "Агенцията по вписванията", до там всеки може да стигне с попълване на елементарно заявление и плащане на минимална такса (не помня точно 2-3 лв.). Проблемът е в това, че архивът на "Агенцията" е дигитализиран само за определен период назад т.е. за по-старите неща пак няма инфо.
Svetoslavoff1 - майстор
Което не е дигиталиюирано, си го има на хартиен носител и би трябвало да е достъпно. Аз преди 5-6г търсих нещо и служителката ми даде няколко папки за искания от мен период и успях да изровя каквото ми трябваше.
hertpo - напреднал
чет авг 24, 2023 7:19 ampreslav написа:
Адвокатът стигна до "Агенцията по вписванията", до там всеки може да стигне с попълване на елементарно заявление и плащане на минимална такса (не помня точно 2-3 лв.). Проблемът е в това, че архивът на "Агенцията" е дигитализиран само за определен период назад т.е. за по-старите неща пак няма инфо.
Основния проблем е ,че в БГ всеки Бай Ганъо си мисли,че от всички "разбира".
Платете с на хора които това им е работата,запознати са в детайли и следят всеки нов закон
Могат да ви спестят големи главоболия за някаква дребна сума хонорар !

Тема "Как се проверява една стара къща законна ли е, "търпима" или е напълно незаконна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: