• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
walko - специалист
Благодаря за старанието да направиш една така подробна и полезна тема! По този път съм минавал, но сега пак ще трябва да го извървя, а с твоята тема няма да пропусна нищо, защото е като наръчник, само ще открадна някои идей, а други ще доразвия! Благодаря! :prayer:
п.п. Дано парцела е на твое име, щото мен бившата хич не ме бави, а само година смед като се нанесохме вече обикаляше хотелите с кой и падне! Сега обмислям нов строеж, но този път върху моя земя!
Бъдете щастливи в новия си дом!
XEON - помощник
Браво! Мога само да изръкопляскам! Изборът ти е перфектен:1..Без мазе 2..Едноетажна 3..Наклон на покрива, близък до 1:3 или 33%. Плочата над първия етаж е добро решение , но има и по-евтина алтернатива, премостваща 6м., без междинни колони- горещо валцовани стоманени греди.
mulltex написа:
1. Интересува ме защо си решил да правиш втора плоча на къщата?
ArturDent написа:
1. Втората плоча - ами първоначалната идея беше гредоред, който исках да се вижда (отвътре). В голямото помещение не исках да имам колони. Но ми трябваха греди по 6м минимум (късата страна). Убедиха ме че, първо конструктивно е много трудно без колони (многоооо-дебели греди) и второ не мога да намеря качествен материал в за толкова дълги греди. Единствения вариант остана желязо-бетон (с обратни греди).
Gandi написа:
, че вече се предлага дървен материал, който позволява да се прехвърлят 5-6 метра, което прави излишна СБ плоча.
stivemaster написа:
Относно дървения материал за премостване на големи разстояния що да ползваме дърво а не стоманен профил примерно.
Като този:
Прикачен файл:
HEA-NEW.jpg
ArturDent - Почти Безобиден
Метални греди - в склада.
В къща искам нещо красиво. При обличане с дърво не е същия ефекта, като с дървени греди.
VLADO66 - майстор
И аз съм против метала-грозно се облича.За тази цел-премостване на големи растояния могат да се ползват конструктивни греди като тези http://www.tehnotop.com/js25/index.php/ ... -gredi-bsh
Фитилчо - майстор
Защо да се облича грозно метала - ако се направи мераклийската няма и да си личи. :?

Аз ще правя нещо такова :roll:

Аз го правя защото работя желязото по лесно и бързо и конструкцията на къщата ще стане за седмица от-до :cool: .
Здравей,
Много хубава се е получила къщата. Браво за ентусиазма. Имам някои въпроси, които бих искал да ти задам, но не мога да пиша лични съобщения. Извинявам се, че ползвам темата затова. Моля да се свържеш с мен ако е удобно.
Благодаря и още веднъж поздравления.
ArturDent - Почти Безобиден
Съжалявам, но на въпроси за цени няма да отговарям :)
- Два проекта/строежа не си приличат, като разликите, може да са доста големи.
- Цените по които съм плащал вече не са актуални. Все пак минаха 5 години.

На други въпроси - защо, как, кое е по-добре според мен и т.н. можеш да пишеш в темата.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45

Тема "Започна се... (Блог на строеж на къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: