• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Djack - специалист
Каква е идеята да има толкова много вътрешни ъгли по фасадата? Аз бих ги обърнал обратно, и със същата външна обиколка, ще спечеля по-голям вътрешен обем, а и по-добро разпределение.
Aframe - напреднал
Отговарям хронологично :-D

За металната конструкция - защо да е паянта? Замислена е с 80х80х3 греди, не се предполага да се използват типичните леки метални профили. Така или иначе всички предлагат да остане само с дървото, та да видим.

Варианта с по-големия, къс коридор, обаче доста изяжда от дневната, която така или иначе не е огромна и не ми допада особено този вариант е супер при едни допълнителни два метра ширина на дневната, но добавяме немалко към квадратурата.

Относно банята - да, може да се раздели на две малки бани, но идеята ми за голямата е да е просторна, с вана, душ пространство и тн. Може би не съм описал правилно малката баня - не е само тоалетна, достатъчно голяма е за нормално душ пространство 80х80см, с вградена тоалетна структура и мивка с плот - наредени по стената граничеща с дневната. В случая е срещу другата спалня с цел бърз достъп.
Aframe - напреднал
вт яну 23, 2024 9:15 amDjack написа:
Каква е идеята да има толкова много вътрешни ъгли по фасадата? Аз бих ги обърнал обратно, и със същата външна обиколка, ще спечеля по-голям вътрешен обем, а и по-добро разпределение.

Не е целенасочено. Какво имаш предвид за ъглите и обръщането им? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Коридорите ядат пространство и време, докато предверие може да бъде и представително и функционално.
Две бани (с тоалетни) към спалните, едната "родителска", с вана. Една тоалетна до входа, за гости и за лесен достъп отвън, с мивка, телевизор ако щеш, без плочки...
Вгради централно сервично помещение с пералня, сушилня и складова част...
Djack - специалист
вт яну 23, 2024 9:51 amAframe написа:
вт яну 23, 2024 9:15 amDjack написа:
Каква е идеята да има толкова много вътрешни ъгли по фасадата? Аз бих ги обърнал обратно, и със същата външна обиколка, ще спечеля по-голям вътрешен обем, а и по-добро разпределение.

Не е целенасочено. Какво имаш предвид за ъглите и обръщането им? :?
Нещо такова.

Прикачен файл

проект.png
Aframe - напреднал
вт яну 23, 2024 11:23 amDjack написа:
вт яну 23, 2024 9:51 amAframe написа:
вт яну 23, 2024 9:15 amDjack написа:
Каква е идеята да има толкова много вътрешни ъгли по фасадата? Аз бих ги обърнал обратно, и със същата външна обиколка, ще спечеля по-голям вътрешен обем, а и по-добро разпределение.

Не е целенасочено. Какво имаш предвид за ъглите и обръщането им? :?
Нещо такова.
Сега схванах - ами, това ако имаш предвид - целенасочено е. В този вид отиваме над 110 квадрата и излизаме от бюджета и цялостните планове за тази къща/вила и то без да включваме верандите. Отделно, както МамаМу спомена по-горе - с вътрешни ъгли се отваря възможност за отделни кътове/веранди. Например отстрани на главната спалня е предвидено финландско джакузи, а после и сауна, които да са закътани зад къщата, т.к се пада в ъгъла на парцела. Ъгъла откъм другата спалня и входната врата, пък дава възможност за стрехи и лице на къщата. Отстрани, където е и “гледката”, тоест откъм дневна и кухня ще е изцяло веранда за прохладните летни вечери. :cool:
MamaMy - майстор
Ако си представиш комина само дупка в тавана а под него ъглова стъклена камина, ще осмислиш ефекта от Г-образната дневна. Винаги може да направиш големи квадратни стаи, но с моя опит съм установил, че освен за игра на футбол за друго не са ти нужни.

Изображение
Прикачен файл:
Клипборд01.jpg
Клипборд01.jpg (98.35 KиБ) Видяна 331 пъти
Aframe - напреднал
вт яну 23, 2024 7:54 pmMamaMy написа:
Ако си представиш комина само дупка в тавана а под него ъглова стъклена камина, ще осмислиш ефекта от Г-образната дневна. Винаги може да направиш големи квадратни стаи, но с моя опит съм установил, че освен за игра на футбол за друго не са ти нужни.
Баш камина е замислена там :-D Ама вградена, гледаща към кухненската маса. Чупката с кухнята ще е кухня на Г по външната стена, прозореца се пада над мивката, после хладилник, вратата към верандата и бар към дневната. Следва кухненската маса, празно място и голямата врата към верандата, а накрая и дневната част.
Не ми се иска да смалявам повече дневната, т.к. сме любители на домашното кино, та си трябва място.

Започнал съм да я вдигам в 3D - ще я кача като е готова, пък после и интериора ще вдигна в 3D и ще кача пак. Ще видим и финалната дума на архитекта.


Едит: току що ти заредиха снимките - допадат ми, доста :)
MamaMy - майстор
Добре. Малко по-разчупено, но без антре не става. Трябва да има портманто със закачалка за външни дрехи и място за обувки.

Прикачен файл

The House copy.png
nelina_london - специалист
Само заради джакузито ли южната спалня е с по-хубаво изложение от дневната ? Последната е с най-големите остъклявания , които идват на североизток .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нова година - нов късмет (май...) - Дървена къща с метална конструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: