• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kohiba - помощник
Ами тунел.......само 30м2 на2,8м дъбочина ама не ми се говори за багеристи и др подобни,а и оште веднъж ще ми трябва накрая да моделира терена.Иначе са общо 4 машино смени
ArturDent - Почти Безобиден
ijs написа:
За тези, които ще строят къщи с или без мазе, аз ви препоръчвам само под банята задължително да има мазе!
Заради тръбите и канализацията..... ако има авария ..... лесно ще я остраните ....
Наистина ли го мислиш?
За това всички тръби трябва да минават по тавана на мазето и нищо в пода и стените на банята.
От всички доводи за мазе това е може би най-тъпия.

Аз не съм категоричен противник на мазето. Но трябва да се направи съотношението (полезност*пари_в_джоба)/пари_вложени.
Ако пари_в_джоба клонят към безкрайност или пък пари_вложени са достатъчно малко, коефициента ще е доста добър....
полезност пък е субективна и съставна величина, зависеща от зимнина, мерака на човека и т.н.
stenmark - специалист
Aртъре много добре си определил нуждата от мазе.На мен лично независимо дали ще ми без пари никога не бих искал.Не си спомням за последно кога съм правил зимнина.Предпочитам това време да работя с получените пари да си закупя.Хич не ми нрави когато си строя дом да мисля за такива неща,а не как да ми е по приятно с любимите хора.Разни хора,разни идеали...
Стефко - специалист
stenmark написа:
....Предпочитам това време да работя с получените пари да си закупя.....
....да си закупиш пластмасови домати и краставици без вкус, плодове пълни с пестициди, месо намирисващо на риба и екарисаж, пилета с привкус на перушина, ГМО, ..... За какво ти е това? И после се чудим защо сме първенци по заболявания и смъртност. Отдавна умря българското у българина. Поевропейчихме се. Станахме неуки, мързеливи, комбинатори, наркотрафиканти, паразити.....
stenmark - специалист
E...Стефко защо си толкова краен.Месото мирише на риба ау...Прояви малко въображение,какво имам предвид:Ако искаш да си купиш по голямо количество месо от къде купуваш?Зеленчуци пак няма от къде да купиш?Аз не съм учил да копам и не съм мързелив,просто така ми харесва.
Стефко - специалист
stenmark написа:
E...Стефко защо си толкова краен.....
Просто реалността е такава. Факта, че ти така искаш, мен не ме вълнува. Притеснен съм за бъдещето на нашите наследници. Просто ги съжалявам на какво са обречени с тоя начин на мислене.
tripioo - специалист
Стефко написа:
stenmark написа:
....Предпочитам това време да работя с получените пари да си закупя.....
....да си закупиш пластмасови домати и краставици без вкус, плодове пълни с пестициди, месо намирисващо на риба и екарисаж, пилета с привкус на перушина, ГМО, ..... За какво ти е това? И после се чудим защо сме първенци по заболявания и смъртност. Отдавна умря българското у българина. Поевропейчихме се. Станахме неуки, мързеливи, комбинатори, наркотрафиканти, паразити.....


абе прав е .... за съжаление е прав , сега прекарвам много време в провинцията и в моето село е пълно с хора които нищо не гледат ... а нито са стари нито добре платени...
а иначе аз съм за мазе... винаги има нещо което трябва да се прибере... а благодарение на едно мазе намазах 50 годишен мотоциклет в идеално състояние на металните части...
Последна промяна от tripioo на вт фев 21, 2012 9:04 pm, променено общо 1 път.
Tsilkov - майстор
Стефко написа:
stenmark написа:
неуки, мързеливи, комбинатори, паразити.....
Винаги съм мислел ,че това са си "традиционни български добродетели" :lol: .Само наркотиците са новост ама пък добре ги усвоихме и тях.
Стефко - специалист
Така е Цилков. Остап Бендер ряпа да яде. Велик народ сме, от всичко разбираме. Даже и от форуми. За това сме на това дередже. Защото сме простаци.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "къща с мазе или без ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: