Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stoyansbg - специалист
Имам УПИ без никакви постройки. В момента има само овощни дръвчета.

Искам да построя барака 3 на 3 метра, която да използвам на първо време за складиране на градинарски инструменти, а в последствие, при евентуален строеж на къща, и за някои строителни материали (цемент, бои и др.).

За бараката не смятам да вадя каквито и да е разрешителни засега, но искам да я построя според някакви норми, за да може да ми е по-лесно впоследствие да я узаконя ако се наложи, и по-важното, защото след приключването на всички видове строежи, имам идея да я ползвам като офис. Бараката ще е изпълнена като сглобяемите къщи, а именно:

стени - гипсфазер - 5х10 гредички + мин вата 10см - ОСБ - Гипскартон
покрив - гипскартон - 5х10 гредички + мин вата 10см - ОСБ - ондулин

Евентуално в последствие ще я санирам със 5см ЕПС + шпакловка с теракол + драскана мазилка.

Явно е, че необходимите законови минимуми за изграждане на фундамент са пре-достатъчни за такава лека постройка.

Ако някой може накратко да опише какво трябва да представлява сечението на основите, примерни размери, тип арматура и т.н. Ако пък някой има план на основи за подобна постройка, ще е супер да сподели.

Благодаря!

P.S. Да добавя само, че терена е абсолютно равен, почвата е без камъни, а на 40 см дълбочина става глинеста.
stoyansbg - специалист
Най-близко, до това което търся е:

Изображение

и:

Изображение

Не знам само размерите дали са добре за моя случай. Също така на едната схема стъпката (петата?) не е на една ос с основата, а е изместена встрани. Защо е така?

Също така армировката, показана на схемите се различава и не е оразмерена :(
peter_m - специалист
Ето прочети тук
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=20157

Дали къща или барака въпроса е в габаритите.

Тема "Примерни основи за бунгало/барака." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: