Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Trichko - помощник
Мисля да си правя веранда
обаче,мястото където ще си изгражда верандата си е земя(ПРЪСТ)
Понеже смятам тази веранда да я правя дървена
Трябва ли задължително плоча да изливам или да си я правя директно върхо пръстта или земята или там дето му викат май кота 0 или кота дъно, незнам!
И трябва ли да я хващам за стената на къщата (да не би някой ден да се отцепи от стената)
Рових в нета, но нищо не намерих по въпроса
Ако някой знае саит който може да ми даде някаква представа ще съм благодарен
sasho 28 - специалист
Направи лека армирана/с готова мрежа/ бетонова настилка, иначе дървото ще просмуква влага и ще изгние.
шоп - майстор
Не е нужно изливане на цяла плоча. Може да се излеят само стъпки на местата където дървенията ще контактува със земята. Можеш да вградиш в стъпките метални закладни части и монтажа впоследствие ще е по-лесен.
Всичко зависи на каква височина ще е конструкцията от земята. Не си дал никакви подробности. Ако е наравно тогава може да се наложи дори изкоп и да минеш на варианта който ти предложи sasho 28 .
Аз лично бих ударил няколко дюбела и бих анкерирал верандата към къщата.
Успехи.
stenmark - специалист
Сашо виж си съобщенията
Trichko - помощник
В момента има изкоп и то доста голям-не съм го мерил но е около 1 м и кусор
мисля да зарина тоя изкоп с земя да го изравня с плочата на къщата или да направя някъкве колони и тогава да го заривам
Незнам!!!
Кое е по удачно :?:
Тоя изкоп е вход към мазе -което мазе не смятам да го използвам
та над съмея вход мисля да направя верандата
Май ще трябва да кача някякве снимки
шоп - майстор
Точно така бих направил аз!
Преди да го зарина бих отлял колоните ( стъпките) после обратният насип и накрая верандата.
Обратното ако засишеш ще имаш доста дълго време слягане и рискуваш пропукване и увисване.
дай снимки.
mirk - майстор
Не си заривай мазата :lol: винаги може да потрябва за бомбоубежище, за истудяване на винце и за много други далеч по приятни неща от първото написано.
Trichko - помощник
mirk написа:
Не си заривай мазата :lol: винаги може да потрябва за бомбоубежище, за истудяване на винце и за много други далеч по приятни неща от първото написано.
Мазетата са развъдник на мишки
sepultura - специалист
Ми... :? то и тавана е развъдник на мишки... По тая логика, тогава "Кой идиот е измислил таваните и мазетата?"
:lol:

Тема "Веранда- как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: