• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Stefan2000 - специалист
Ако се вгледаш внимателно , не аз прокарах идеята за "огнеопрноста" на тези къщи. А в моя пост изказвам предположение, че тези 1800 градуса е възможно да са взети от американски източник и да са по Фаренхайт, което отговаря на над 900градуса по Целзий. Което пак си е доста висока температура. Но никъде не защитатвам тезата, че тези материали ще издържат дори и такава температура.
Но да се върнем към същноста на темата и да видим какво правят хората.
Tsilkov - майстор
Ако сламата е пресована и още повече облечена не е предпоставка за пожар.По принцип основен източник на пожар е кофти ел.инсталация.
Tsilkov - майстор
asinka написа:
И да, не само че държавната администрация знае, и не само, че подкрепя тези проекти в "белите държави", но и нещо повече: всички глобални тенденции в строителния бизнес, а особено в Европа са в посока на движение към пасивния стандарт.
Стандартът "пасивни сгради" и строителството със естествени природни материали са две различни неща макар и да могат да бъдат съчетани по доста добър начин.
asinka - специалист
Абсолютно верно, но малко по-надолу от твоя-мой цитат пише: или сродни норми.
Естествените материали-и те там :)
Стефко - специалист
Не знам за Вас, но аз не искам да се връщам към сламените къщи на хан Крум. С това не преча на никой да си построи подобна къща. Ама едва ли някой от пишещите тук ще го направи. :lol:
Tsilkov - майстор
Стефко не се лъжи от пуснатите снимки на "хобитски къщи".Със слама можеш да си направиш и съвсем нормална къща с дървен скелет и вместо да слагаш вата да сложиш за изолация слама ,или друг натурален продукт за "почти без пари".Отвътре си имаш гипсокартон,шпакловка и боя(или каквото друго покритие те кефи) и си свиркаш.
Stefan2000 - специалист
Добре де, аз съм започнал да си правя къща с дървен скелет, традиционна гредоредна. Но не виждам как бих могъл да използвам сламата за пълнеж, тъй като те слагат цели бали и стените са доста по-дебели от нормалните. А и никак не ме влече идеята да използвам гипс-картон. Все пак още съм в началната фаза и съм отворен за всякакви идеи, но при едно условие - да се запази традиционния български облик на къщата. Това което виждам като външен вид на къщата на англичанина от първите постове не ми харесва. :cry:
Tsilkov - майстор
Ето как се прави с целулоза(не правя реклама брошурата е намерена от чичко гугъл) http://www.varnaplast.com/Thermoflok_ca ... garian.pdf.При сламата е подобно самод ето не можеш да пълниш с машина ,а тъпчеш на ръка.
ArturDent - Почти Безобиден
Само дето целулозата е обработена предварително, за гадинки, за да не гори толкова лесно и т.н.
Tsilkov - майстор
ArturDent написа:
Само дето целулозата е обработена предварително, за гадинки, за да не гори толкова лесно и т.н.
То и със сламата може да се направи същата процедура както и целулозата може да се сложи натурална - въпрос на избор и желание.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Построяване къща от слама и кал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: