Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
leonardo_vd - модератор
Дойде и щастливия ден за мен да мога да отделя време и малко средства да си построя гараж. Никога не съм имал собствен такъв и ми е било голяма мечта. ТА накратко каква е идеята. Размерите са 6 на 8м. като има стеснение в предната част за да се получи като верандичка пред гаража с размери 2 на 3метра. Конструкцията е изцяло дървена с греди 10/10см височината на гаража ще е 2.7м. Мисля да има канал в началото до вратата, на който размерите още не съм ги измислил така че да ми е удобен. За таз година мисля да направя дървената конструкция и евентуално да затворя стените Стените отвън ще са с гипсфазер /бракуван/ от сметището на Кнауф във Видин. Проверено това ще е най-евтиния вариант Гипсфазера отвън ще се шпалкова с мрежа и шпакловка за топлоизолация, боядисване с фасадна боя. Отвътре мисля да е с ОСБ най-тънкото, а между него и фазера минерална вата. Все пак трябва да е малко изолиран. Работата започна има и снимки, които ще кача по-късно. Приемам всякакви идеи и критики. Целта е с минимални средства МАКС резултат. Покрива по всички сметки най-евтино излиза с Ондулин, това за НОВ покрив. Иначе има вариант за керемиди 2-ра употреба, но нещо не ме кефи. Все пак съм се презапасил и покривната конструкция ще издържи и тежеста на керемиди. Мога да се опитам и да скицирам как точно искам да стане ама трябва да е на ръка, защото малко не ме бива с тия чертожни програми. Пък ако някой го начертае да го видим в 3d ще съм много благодарен.

За покрива имам и друг вариянт с керемиди 2-ра ръка по 20ст. бройката. Ако не се лъжа в квадратен метър влизат 12 керемиди, което прави 2,40лв. за квадратен метър. Най-ниска цена за момента от всичко възможно, но си има и минуси. Малко издържат на ветрове и риска от прокапване е голям и си иска ежегодишно обслужване.

Стените почнахме да затваряме, както казах с гипсфазер БОКЛУК от сметището на Кнауф.Като цяло става добре но с повечко фуги, които не ме притесняват.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
leonardo_vd - модератор
Переди да ме почнете че не съм направил основата, нека обясня.
Като цяло става доста стабилно. За ъгловите греди и тези в средата има изкопани дупки в земята поне 40см, които ще се налеят с бетон. Нивото на гаража ще се наддигне, защото терена е с голям наклон. Отвън също ще има пояс около гаража и като се излива ще се подкопаят хоризонталните греди на земята та да влезе бетон под тях. Да знам как трябва да се направи, ама кинти нема. Хубаво е първо да се излее плочата и тогава да се вдига конструкцията, но сега нито времето нито финансите позволяват. :?
stiv1961 - майстор
Хубаво начинание :) Но не се вижда фундамент.Няма ли да изгният гредите в основата след време?
Изпреварил си ме с отговора :)
iavor - специалист
Като гледам направеното до сега ще стане супер =D> Надявам се,че ще има снимки при завършрн вид.Успех !
Tsilkov - майстор
stiv1961 написа:
Изпреварил си ме с отговора :)
Той те е изпреварил с фундамента щото верно няма много смисъл от него ,ама проблема с гниенето как е решен?Това кеото е направено на ъгловите колонки ,ако беше и на останлите и на малко по-дълбоко 70-80 санта и сградата си ставаше направо фундирана на стъпки без много усилия :)
Стефко - специалист
А канал после ли ще копаеш?
jekasus - майстор
.
Последна промяна от jekasus на пет дек 09, 2011 10:05 pm, променено общо 1 път.
vipltd - специалист
Ако беше си помечтал за къща,можеше да мине и за такава.
Успех!
leonardo_vd - модератор
Tsilkov написа:
stiv1961 написа:
Изпреварил си ме с отговора :)
Той те е изпреварил с фундамента щото верно няма много смисъл от него ,ама проблема с гниенето как е решен?Това кеото е направено на ъгловите колонки ,ако беше и на останлите и на малко по-дълбоко 70-80 санта и сградата си ставаше направо фундирана на стъпки без много усилия :)
9 Греди са забити на около 40 см. Мисля да залея гредите които са в земята с преработено масло и после да залея с бетон. Утре ако е хубаво времето продължаваме със затварянето.
Caxo - специалист
По принцип целта е гредата да стъпи върху стъпката... Като цяло не ми харесва начина да почваш отзад напред. Ако ти е наложително колата да презимува в гараж, да беше направил един малък, колкото за колата, а когато имаш средства вече да си направиш всичко като хората. Така поне бих постъпил аз...Като гледам и гредите са слагани малко... "където дойди"

Тема "Гараж от скрапа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: