Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Здравейте,
имаме голям проблем с не знаем какво да правим. Наскоро изляхме последната плоча на фамилна къща - 240кв.м. Три часа след това при опит за поливане установихме, че е вече здраво напукана. Техническият на фирмата, с която имаме договор за строителство се кълне, че проблем няма и пукнатините са само повърхностни, но сега при дъждовете тече като решето (плочата е 18см дебела). От бетоновия център ще дойдат на експертиза. Вълнува ме въпроса за здравината и дали да накарам строителите да преустановят работа до изясняване на случая (което предполагам ще доведе до конфликт). Какви са вариантите от тук нататък? Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Експертиза от несвързано лице.
Ако бе моя къща - събарям. И сменям изцяло изпълнителите.
inkovsv - специалист
Най-вероятно пукнатините са от съсъхването на бетона и са повърхностни,от недостатъчно поливане.Няма проблем за носимоспособността на конструкцията.А относно това,че тече ,строителят не е използвал вибратор и бетона не е достатъчно уплътнен.
LazarGanev - "Велик майстор"
n_a написа:
Експертиза от несвързано лице.
Ако бе моя къща - събарям. И сменям изцяло изпълнителите.
Стига бе, ти ме отчая! Кое ще събориш - плочата или къщата? Може ли да се събори 20см плоча без да се събори къщата не знам. И за чия сметка?
inkovsv написа:

Най-вероятно пукнатините са от съсъхването на бетона и са повърхностни,от недостатъчно поливане.Няма проблем за носимоспособността на конструкцията.А относно това,че тече ,строителят не е използвал вибратор и бетона не е достатъчно уплътнен.
Не са повърхностни и водата тече през тях. Конструктора казва, че не е проблем за здравината. Не знам.
Takezo Sensey - модератор
Не съм компетентен , но ако пукнатините се "изрежат" и отново се инжектира , бетон , цимент :? , може и да стане .

Като здравина предполагам не е проблем , нали все пак има арматура , тя държи цялата плоча.
emil_v r - майстор
Кво значи последна плоча ?
Хоризонталната -последен таван , или покривна плоча наклонена около 30 градуса под циглите ?
Ползваха ли вибратор ?
Ако е наклонената наистина не може да се вибрира .
Не е мн. притеснително само с оглед на тва че е последна и носи само себе си .
Така че спокойно и не действай прибързано.
LazarGanev - "Велик майстор"
Хоризонтална е, отгоре е покрива, необитаем. Не ползват вибратор, но и не поливат! Зимата нямаше проблеми, но сега се издъниха за наша сметка и ни поставиха в безизходица. Дано да няма проблеми със здравината. Покрива ще е лек - с бардолин.
inkovsv - специалист
Плочата декофрирана ли е?И ако е, има ли пукнатини отдолу?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е декофрирана - на една седмица е.
inkovsv - специалист
Има ли големи полета плочата?

Тема "Напукана плоча - дайте съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: