Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dimitur - специалист
Здравейте колеги,

Много моля който има информация от колегите от Варна да ме насочи от къде най изгодно мога да си купя камъни за изграждане на ограда и стена за задържане на почвата.По специално ме интересува откъде изгодно мога да си ги купя на едро около 10-15м3 не държа да е някакъв дялан камък ами камък дори неоформен ,ще ми трябва за суха зидария .

Предварително благодаря на отзовалите се.
piron45 - майстор
Като не искаш дялан камък, няма ли някоя река наблизо да си вземеш без пари? Бих ти пратил Искърски камък, но си доста далече. :)
Dimitur - специалист
Не че не искам дялан камък,ами ми идва скъпо спрямо бюджета ,затова искам ако някой си е купувал камък от Варна и околностите ,имам предвид камък без определени размери на изгодна цена на кубик или тон.Чувам за някаква кариера ама само слухове незнам подробности.
Tsilkov - майстор
То за суха зидария май не можеш да ползваш всякакъв :? .Какъвто и да е камък можеш да ползваш с "габионите" които посочи Vlado66.
miroton - майстор
Провери в село Суворово,ако не вадят камъни може да си купиш пясък.
Село Черново_Кипра
svetoslavoff - специалист
Видя ли в "Позвънете"? Може и да те устройва цената, или поне като база за сравнение с друг източик.
bigdragon - майстор
miroton написа:
Провери в село Суворово,ако не вадят камъни може да си купиш пясък.
Село Черново_Кипра
Колега miroton,
Суворово е град, кариерата е в съседното село ЧенЕво и там не вадят пясък, а само камък...
stivemaster - майстор
Според мен не се занимавай с глупости колега , не ти трябват камъни щото ти нямаш зидар .Ако си намериш той ще ти намери камък.Като съвет първо отиди и виж някой негов обект и после се пазарете.Спокойно можеш да направиш и стоманобетонна подпорна стена и да я "облечеш" със камък

Тема "Стена от камъни Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: