Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Вадим Владимиров - специалист
Имам следния въпрос.
Нуждае е ли се този покрив от ремонт?
Прикачен файл:
SAM_0082.jpg
Прикачен файл:
SAM_0083.jpg
Прикачен файл:
SAM_0089.jpg
Прикачен файл:
SAM_0090.jpg
Прикачен файл:
SAM_0092.jpg
VLADO66 - майстор
Вадиме,какво му се чудиш на този покрив.Тези керемиди са от най-здравите и след ревизия и подмяна на счупени и олюпени може да изкара още 50год..Огледай отдолу ребрата и обшивката.
Вадим Владимиров - специалист
Не случайно попитах. Този покрив е след "ремонт".
снимките са правени по време на ремонт.
Прикачен файл:
SAM_0086.jpg
Прикачен файл:
SAM_0087.jpg
Прикачен файл:
SAM_0088.jpg
Ние слагахме улуците и водосточните тръби. И се получи: "на свинче звънче". И най-странното, че комшиите идваха и питаха за цена и евентуално за дата на започване на ремонта. Аз, честно казано, се шокирах. Но казах на стопаните да ми пазят телефона :|.
rendo - специалист
Не виждам летви, мушамата е сложена безобразно, керемидите не са правилно застъпени

Мойте уважения - ама ако клиентите бяха намерили малко по белокожи майстори може би щеше да е по добре :axe:
stivemaster - майстор
Рендо интересно че за разлика от моето и твоето мнение повечето са склонни да харесват такива покриви бе ?! ."Тез били от най здравите" незнам си кво "още 50 години" и какви ли не небивалици.
Има държави в които традиционния сламен покрив се прави от специални майстори които почти ритуално го изграждат стъпка по стъпка по тяхна си технология и за тези народи това е най най добрия покрив ама за цивилизовваните общества нещата са различни ....... !!!!
Колеги само ще ви кажа че пропаданията които се наблюдават на места са признак за намалена товароносимост която и без това е никаква по нашите ширини какво може да се очаква от този покрив не знам.Аз лично като правя покриви се застраховам с товароносимост от 300кг/м2 нагоре иначе мисля че проблемите са неминуеми.
Защото ако съберете натоварване от поривни ветрове и сняг - над 100 кг/м2 при условие че е непостоянно усилие ако не е преизчислен поне тройно ще вибрира, човек на покрива при изграждането - смятат се поне двама един до друг + машини поне 200 кг/м2 - ако издържа по малко ще паднат .
Да не смятам сега старите ребра колко държат и колко е теглото на тези абсолютно нестандартни боклуци по този покрив които и да искаш да ги застъпиш както трябва няма да можеш щото всичките са дефектни фабрично.
VLADO66 - майстор
Покрих си вилата с такива керемиди преди 15г. ,подбрах(и купих) ги от един стар овчарник,на тях пише 1954г.Коментара е излишен(и нямам жълта книжка, нито обичам течащи покриви).
Вадим Владимиров - специалист
VLADO66 написа:
Покрих си вилата с такива керемиди преди 15г. ,подбрах(и купих) ги от един стар овчарник,на тях пише 1954г.Коментара е излишен(и нямам жълта книжка, нито обичам течащи покриви).
Но аз съм убеден, че не си го покрил по този начин.
VLADO66 - майстор
Имам коментар за вида на керемидите.Поствам от телефон и не виждам добре цялостната картинка.
rendo - специалист
Не е проблема в керемидите - проблема е в "майсторите"
Едни такива майстори ми обясняваха, че керемида се реди с майсторлък ...... така че нямало значение дали са криви или очупени .... :axe:
jekasus - майстор
Вадим постни и снимката на собственика, че не мога да си представя човек, който ще плати за това нещо.

Тема "Въпрос за покрив." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: