Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stivemaster - майстор
Нищо не и спамим на темата, именно постове като твоя ще покажат на колегата питащ в темата, че отговорни неща, от първия път няма да може да направи, дори и да го подковем тука .Защото точно това исках да кажа и аз ,да чукна на дърво, засега плоча не ми е падала ,но всякакви други пюсюрлъци съм виждал вече.Изкривена (компрометирана) армировка,"лъснала армировка" ,разкъртена армировка, изкривени при отливането колони,поддал кофраж на шайби (особено едностранни),греди (заради вибрирането) и т.н.
mcorg - помощник
ebahti
Аз искам да си направя ракета,някой може ли да ми каже как?

Отиди в някоя детска градина и децата ще те научат.

Spaidy
Аз ще си строя круиз и мисля да го правя сам, защото съм виждал цигани по корабостроителниците, а и да не забравяме, че това е направи си сам все пак.

Като сабереш материалите ми се обади аз ще ти го построя.
for free

abadon
Здравейте,Някой може ли да ме насочи как да си направя кофраж и армировка.Направих сметка че по евтино ще ми е като се опитам сам да си го направя кофража и армировката , но въпроса е как да се направи.Не съм се занимавал с такива работи и ми е за първи път.Ще си правя къща скоро време и мисля основите на къщата до първа плоча с колоните да го направя няма да има мазе.Някой може ли да ми даде чертежи каква армировка се прави и как се прави кофраж

Ето ти един линк който може да ти е от полза.
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=bg
Разгледай из нета "армировка на плоча" и подобни има много информация под формата на снимки, и не само.
И да не ти пука от разни хейтърчета.
Успех.
Pooh - майстор
mcorg написа:
Spaidy
Аз ще си строя круиз и мисля да го правя сам, защото съм виждал цигани по корабостроителниците, а и да не забравяме, че това е направи си сам все пак.

Като сабереш материалите ми се обади аз ще ти го построя.
for free
Аз имам една горичка - по сметки стига за яхта ... иначе казано матъериала е наличен, как да се свържем, за да я направиш. Ако офертата е само за Spaidy, ще му харижа мат'ряла, пък труда от теб!
mcorg написа:
Разгледай из нета "армировка на плоча" и подобни има много информация под формата на снимки, и не само.
И да не ти пука от разни хейтърчета.
Хубаво е да осмислиш разликата между "хейтърчета" и отговорни хора, които разбират материята и резултатите при намесата на лаици в професионалните дейности. Без основа на която да се стъпи, всяка дейност е прекалено трудна, да не кажа невъзможна. Ама някои хора си мислят, че са способни на всичко, без и понятие да имат за нещата.
манихеин - специалист
Работил съм 2 години в арматурен двор (по около 10-15 тона на ден заготовка - влачене на ръка, рязане и огъване), отвреме-навреме съм ходил да слагам арматура по обекти, но не бих се заел сам да си правя арматура и кофраж за нещо повече от оградка, дупчица и тем подобни - кой както иска, така да го разбира.
stivemaster - майстор
Браво колега манихеин, рядко отговорно мнение ,което много уважавам и напълно подкрепям, но едвали ще те разберат !
kolcho - специалист
stivemaster написа:
Браво колега манихеин, рядко отговорно мнение ,което много уважавам и напълно подкрепям, но едвали ще те разберат !
И аз подкрепям колегата, но искам да обърна внимание на друго нещо:
Човекът, започнал темата, попита нещо, което в най-добрия случай може да се определи като "наивно". Точната дума е по-друга, ама нека не разваляме добрия тон във форума. Откакто е запитал има вече над 2 седмици, той получи няколко отговора, някои шеговити / вероятно са го подразнили!/, други по-сериозни, но повечето отговорни, защото обръщат внимание на най-важното нещо - кофражът и арматурата са много отговорна дейност и всяка грешка там се наказва тежко, поради което експериментите са недопустими!
Въпреки че хората са си направили труда да отговорят, всеки по собствения си начин, човекът, поставил темата, така и не е намерил за необходимо да благодари на отговорилите.
Не мисля, че в такива теми / в които се пита, а после се отлита - те не са малко!/ трябва да се пише дълго, това е проява на липса на уважение към самите нас!
Наздраве на всички във форума :partyman:
ArturDent - Почти Безобиден
Аз пък ви се чудя защо се занимавате да отговаряте.
Минал човека изцвъкал едно мнение (от 1 общо) преди 20 дена, а пък вие тука продължавате се карате...
sunnysunny - напреднал
които поне не участвал в правенето на кофража и арматурата идея си няма колко е трудоемко и как ти е кръста
а кофража ако изпусне ходи гони бетона особено ако терена е с наклон а вибратора прави чудеса с кофти кофраж
Tsilkov - майстор
sunnysunny написа:
как ти е кръста
Това ще разбере след като направи един - преди това няма начин да му се обясни с думи :lol:
jekasus - майстор
На офисни работници не им понася строителна работа, кръста ги заболява :-D мен като ме болят коленете, след 20м2 теракота или гранитогрес, други да не посягат, че е много сложно.
Кофража и армировка за къщури се прави много лесно, не е небостъргач.
Проектите лесно се разбират, малко акъл да имаш де :-D

Тема "Как се прави кофраж и армировка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: