Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
perko - специалист
Преди известно време си купихме стара малка къща, на която и надстроихме тавански спални.
Всичко върви мноого бавно, от заплата на заплата, така че не ме корете за обстановката на снимките. Всичко о реда си.
Пускам темата, да покажа какви стълби успях да сътворя този уикенд.
Самото място бе доста ограничено, денивелация от три мера а единственото място на което може да се поставят стълби е коридора, който трябваше да остане използваем, с размери 4м на 1,5м от които за стълби можеха да се ползват не повече от 2,30м и широко 60-70см.
Прикачен файл:
1.jpg коридора с туко що махнат таван и гредоред. Красота.
Над входната врата направих стълбищна площадка 1,3х1,5м. Слава богу, не се удря човек в покрива.
Понеже исках да е възможно най-ниско, не дупчих стените за греди а и пуснах 4 греди с които стъпва на пода.
Прикачен файл:
2.jpg
Рамка на площадката
2.jpg (102.74 KиБ) Видяна 11056 пъти
Купих четири талпи, взех абрихт на заем, и се почна.
Прикачен файл:
3.jpg
Страници на стълбите
3.jpg (115.07 KиБ) Видяна 11056 пъти
Прикачен файл:
4.jpg С размери
Много е важно да има помощник. Не е хубаво да се работи сам.
Прикачен файл:
5.jpg издълбаване на жлебове за стъпалата
Следва ....
perko - специалист
Продължение.
Никога нямаше да се наема да правя такова нещо, ако нямаше ей такива сайтове: http://www.zhitov.ru/lestnica3/calculat ... 5&newwin=1
На този линк са размерите на стълбите, много полезно сайтче, както и ако от Гугъл не бяха направили SketchUp.
Прикачен файл:
6.jpg Пъвроначален монтаж
Прикачен файл:
7.jpg Част първа е готова
Прикачен файл:
8.jpg Част първа е готова
И "проекта"
Прикачен файл:
stylbi-viti.jpg
скица
stylbi-viti.jpg (57.9 KиБ) Видяна 11053 пъти
Като за един уикенд и малко, стига толкова. Долните стъпала не можах да ги доизкусуря, та ги махнах. Тъкмо и малкия ми помощник (3г) няма да се катери нагоре сега :)
Сега остават парапет, боя, лак и още работа до пенсия
ПС: Между другото, стълбите са сравнително удобни.
Последна промяна от perko на вт авг 21, 2012 8:18 am, променено общо 1 път.
housedoktor - майстор
=D> Справил си се прекрасно,а долните стъпала наистина са труднички,За тях използвам раздвижен ъгъл и конец за точно замерване. Жлебовете (леглата) на стъпалата стават най лесно с шаблон и оберфреза.Самото оразмеряване и аз правя на стената ,от там го прехвърлям на двете страници ,така ми е по-удобно
marmoz - специалист
Много добре изглежда .За такъв коридор/такова пространство/ си се справил прекрасно.Основният проблем при оразмеряването на стълбища в ограничени пространства е съотношенито височина към ширина на стапалото.
Добра работа =D>
EDI - майстор
Браво, станала е добре :partyman: .Аз също ползвах този сайт когато си смятах стълбата за вилата.При мен беше още по-ограничено пространството, а ъглите ми са още по-големи.
barborino - специалист
Много добре е станало! =D>
velikish - напреднал
Привет!
Каква е дебелината и ширината на талпите които си използвал?
Благодаря

Тема "Дървена стълба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: