• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте!
Искам да ви питам за мнението ви за тези къщи: http://vipdom.bg/ -фирма "Випдом"
Със сигурност мога да кажа,че това ми е мечтата за дом!
Благодаря предварително!
rendo - специалист
Една приятелка има такава къща на морето

На външен вид е голяма кукла наистина.
Обаче има малко недомислици в тях а именно :

Цялата външна фасада е от полинки или цели трупи - което е голяма разсипия на матерял тъй като калибровани трупи виждаш сам в ценовата им листа че никак не са евтини.


2-ро между етажите има сами греди и дюшеме без никакви изолации което е проблем ако разлееш нещо на горния етаж веднага потича долу а и се чува всичко.


това цялото нещо е облицовано от вътре с гипс картон.

-------------------------------------------------------------------------------
това им е принципа.


Ако имаш желание за подобна къща излиза доста по ефтин и качествен следния варянт:

бетонени плочи с олекотена конструкция , външните стени от итонг , от вън скара и сачак.
така излиза по евтино , по качествено а и по лесно за поддръжкаа , Защо - защото не използват най качествения матерял а и през няколко години трябва да го импрегнираш - до тук добре , но при положение че цялата ти носеща конструкция е дъървена и то от матерял с изтеглна смола започне ли гниене на 15-тата - 20 тата година можеш съвсем спокойно да я отпишеш , докато ако го направиш със сачак , той не те принуждава към нищо а именно ще изгние след 10 г. и ще си го смениш но няма да падне къщата :)

като цени:



миналата година едни колеги правиха такава къща цената беше на половина на тази описана в офертите на тази фирма, стига да знаеш какво искаш и да можеш да си намериш хора който да я направят ядове - нямаш :)
Levee - специалист
Ами "крадни" някоя и друга идейка по отношение на дизайна и я дай на архитект да ти я проектира.
Лично мое мнение и не искам да ангажирам никого, но имам някаква вътрешна съпротива срещу подобни сглобями къщи. И аз минах през обмислянето на такъв вариант, но в крайна сметка моята си я направих по традиционния начин. Не излиза по-скъпо, само че е по-бавно.
крум - специалист
Levee, аз от доста време се заглеждам по темата.
Излиза по-скъпо.

Ти сега си на тухла. За да докараш изолационните качества на една бърза къща, ще трябва да налееш още бая парици и труд. Отделно ремонта в една бърза къща е много по-лесен.

А за по-бързото не си права - ако имаш парите на куп и нужните хора и време, за няколко месеца можеш да влизаш да живееш в масивна постройка.
XS09 - напреднал
Само да ви обърна внимание на една дребна подробност относно сглобяемите къщи:

Най-долу пише:
ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛЮЧВАТ:
- Изграждане на основи.


Демек фундамента който е може би най-съществения разход при грубия строеж.
Та така като го сметнете кое излиза по-евтино?
Levee - специалист
Круме,
При тази работа два са основните фактори - време и пари. По-големия разход на едното спестява от другото и обратно. В моя случай липсата на достатъчно средства ме принуждава да инвестирам повече време и най-вече труда на баща ми и моя собствен (той е майстора, аз чирака хахахахаха).
Все пак мисля, че традиционното масивно строителство излиза по-евтино от готовите къщи. Поне преди 3 години, когато аз си правих сметките беше така. Сега може и да са се променили нещата, затова не искам да споря. Ако бърза човека, нека си купи готова къща. Но наистина внимателно да прецени и "скритите" разходи. И при мен това, което зарових в земята (основи, дренажи, канализация и т.н.) излезе почти толкова, колкото е къщата и над земята.
tuninghuman - специалист
слагай тухла единичка, повечко цимент и корав бетон - за да знаеш за какво си даваш парите! направи я зверски здраво, да те надживее. тея
къщурки са хубави ама мерси ...

Успех
fenko666 - напреднал
Много са яки къщичките но и аз сам на мнение ,че по добре да си я спретнеш с поз натите ни и характерни за България материали.С външна изолация и малко гипсокартон тук там би станала чудна.
rendo - специалист
Аз лично от доста одавна се интересувам от правенето на що годе прилична къщичка на оприлична цена


и стигнах до следния извод :

1.най добро тухла
2.панел
3.преградни и външни стени от ГК с изолация от вън
и още един интересен варянт - Пенобетон в софия има блокове от този матерял не е много устойчив но за сметка на това има добри изолационни качества и с една изолация няма ядове
rendo - специалист
Аз лично от доста одавна се интересувам от правенето на що годе прилична къщичка на оприлична цена


и стигнах до следния извод :

1.най добро тухла
2.панел
3.преградни и външни стени от ГК с изолация от вън
и още един интересен варянт - Пенобетон в софия има блокове от този матерял не е много устойчив но за сметка на това има добри изолационни качества и с една изолация няма ядове
  • 1
  • 2

Тема "Финландски къщи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: